wtorek, 23 kwietnia 2024

Będą reedycje albumów Archive

 Niezwykle ceniony eksperymentalny kolektyw Archive powraca z ciekawą gratką dla fanów. Londyńczycy podzielili się nowym nagraniem, odnalezionym po latach, które zostało zarejestrowane dwie dekady temu podczas sesji nagraniowych do płyty "Noise". Co to oznacza? Tak, będą wyczekiwane reedycje dawnych, kultowych w niektórych kręgach płyt zespołu! "Personal Army" to utwór z udziałem byłego wokalisty Archive, Craiga Walkera. Pozostawione niedokończone przez 20 lat nagranie zostało odkryte przez zespół podczas prac nad reedycją albumu. Muzycy ukończyli nagranie w Metway Studios w Brighton na początku tego roku, a Walker zarejestrował swój wokal na Florydzie, gdzie obecnie mieszka.


 

 

"Odkrywanie oryginalnych partii do „Personal Army”, które nagraliśmy lata temu i ponowne zarejestrowanie ich z Craigiem było czymś na kształt podróży w czasie. To był prawdziwy "Powrót do przeszłości"! Wspaniale było ponownie połączyć siły z Craigiem, jego głos nie stracił surowych emocji i mocy, które go charakteryzowały." - podkreślają muzycy.
 
Utwór będzie częścią edycji deluxe albumu "Noise", na którym znajdzie się 7 innych niepublikowanych dotąd nagrań z sesji nagraniowych . Zespół planuje także reedycję płyt "You Look All The Same To Me", "Controlling Crowds I-III oraz IV" z dodatkowymi nagraniami. Wszystkie 4 płyty ukażą się 20 września 2024 roku.