czwartek, 21 marca 2024

Summer Dying Loud 2024: Godflesh headlinerem tegorocznej imprezy!

 Powracamy do czwartkowej ogłoszeniowej tradycji i odsłanianiem kolejnych kart, już piętnastej edycji Summer Dying Loud. Poznaliśmy kolejną wspaniałą czwórkę artystów - do składu wrześniowego festiwalu dołącza Godflesh oraz Anaal Nathrakh, Untervoid i Defying. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 niezmiennie w Aleksandrowie Łódzkim.

 


 

 

Tego zespołu fanom ekstremów przedstawiać nie trzeba. Godflesh powstał w 1988 roku w Birmingham z inicjatywy Justina Broadricka - dwa lata wcześniej muzyk rozstał się z Napalm Death, krótko po nagraniu ścieżek gitarowych na stronę A albumu "Scum". Skład nowego projektu uzupełnił basista G. C. Green. Jeszcze w 1988 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka Brytyjczyków, zatytułowana po prostu "Godflesh". Po kilkunastu miesiącach formacja wydała swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Streetcleaner". Do teraz uważany on jest za jedno z jej szczytowych osiągnięć, a także kamień milowy w dziejach industrialnego metalu.W połowie zeszłego roku Godflesh wydał swój dziewiąty studyjny album “Purge”. Jak mówił sam Justin Broadrick „Purge powraca i aktualizuje koncepcje eksplorowane na albumie Pure” z 1992 roku. 

Grupa miała wystąpić w ubiegłym roku podczas Mystic Festival, ale niestety coś poszło nie tak. Oby tym razem zespół wreszcie do nas dotarł i zapewnił fanom niezapomniane emocje! Tak było w ubiegłym roku na Hellfeście we Francji:


Anaal Nathrakh powstał w 1999 roku także w Birmingham z inicjatywy multiinstrumentalisty Micka Kenneya i wokalisty Dave'a Hunta. Grupa łączy różne gatunki muzyczne, takie jak grindcore, black metal, death metal i industrial, tworząc multi gatunkowego potwora, który na nowo definiuje pojęcie muzycznej ekstremy.

 W Aleksandrowie wystąpią też dwie polskie załogi. Krakowski Untervoid został założony w 2015 roku przez dwóch muzyków znanych między innymi z takich zespołów jak Lost Soul, Armagedon, Kriegsmaschine czy Hate. Zespół ma na koncie ep’kę z 2018, ale wiemy, że za rogiem czai się już nowy album. Mamy nadzieję, że posłuchamy nowego materiału na żywo! 

Defying powstał w Olsztynie w 2008 roku i od tego czasu nagrał minialbum i 2 pełne wydawnictwa, z czego najnowszy “Wadera” wydany w tym roku, jeszcze na dobre nie wystygł. To album koncepcyjny inspirowany polskim horrorem „Wilczyca” (1983) i opowiadaniem „Wadera” (1977) Jerzego Gierałtowskiego, traktujący o zemście zza grobu, opowiedziany w duchu mrocznego romantyzmu.

 Karnety niezmiennie dostępne w serwisie https://ebilet.pl/summerdyingloud