środa, 6 marca 2024

Jozef van Wissem wraca na koncerty do Polski!

Piranha Music zaprasza na trzy koncerty Jozefa Van Wissema - holenderskiego artysty, kompozytora, lutnisty i gitarzysty - promujące jego najnowszy album "The Night Dwells In The Day". Występy odbędą się w dniach 24-26 maja, kolejno w Olsztynie, gdzie Van Wissem da kameralny występ w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, w toruńskim NRD oraz poznańskim Domu Tramwajarza. To gratka dla fanów intymnych spotkań z muzyką na żywo! Muzyka Van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow's Parties czy Primavera Sound. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie "soundtracku" do obrazu "Ambasadorowie" Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją". Nagrywał także z Tildą Swinton, Zolą Jesus oraz wspomnianym już Jimem Jarmuschem, z którym wydał aż 5 albumów! Oprócz solowych koncertów, Jozef występuje też z muzyką na żywo graną do starych filmów, m.in. kultowego "Nosferatu - symfonia grozy".

Aktualnie van Wissem promuje swój najnowszy, solowy album "The Night Dwells In The Day". Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie: te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.


24.05 - Olsztyn / Kościół Ewangelicko-Augsburski
https://www.facebook.com/events/1129034011437077/


25.05 - Toruń / NRD
https://www.facebook.com/events/716031327047183/

 
26.05 - Poznań / Dom Tramwajarza
https://www.facebook.com/events/369756315951763/


Bilety na koncerty w Toruniu i Poznaniu dostępne są na platformie GoOut, natomiast limitowana pula biletów na Olsztyn trafi do sprzedaży wkrótce.