poniedziałek, 5 lutego 2024

Sea You Music Showcase 2024: Czas na gitary!

Autorzy trójmiejskiej płyty roku, specjaliści od psychodelicznych przestrzeni, bezkompromisowej energii i metalowego mroku na jednym festiwalu wraz z przedstawicielami popu, hip hopu, jazzu, elektroniki? Dla Sea You Music Showcase nie istnieją żadne gatunkowe granice, a jedynym kryterium doboru artystów jest jakość. Do składu tegorocznej edycji dołączają Mulk, Titanic Sea Moon, Eight Minute Agony i SOMA.  Mulk to bezkompromisowy zespół, który serwuje publiczności eklektyczną podróż od black metalu poprzez pop, jazz aż po rock progresywny i hip-hop. Założony w 2018 zespół tworzą muzycy Me And That Man i współpracownicy Tymona Tymańskiego. Na swoim koncie ma 2 albumy – „I” oraz „DWA”, oba wydane w wytwórni Mystic Production.Twórczość Titanic Sea Moon definiuje zaś psychodeliczny trans z elementami post i krautrocka. Podobnie jak Mulk swoją działalność rozpoczęli w 2018 roku. Członkowie zespołu udzielali się wcześniej w takich grupach jak Ewa Braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Tornado Space Ship, Najprzyjemniejsi czy Parampampam Trio i ZZZU.

 

Eight Minute Agony to świeża krew na trójmiejskiej scenie metalowej. Przyjaciele powołali grupę do życia w 2020 roku w Gdyni. Nagrali pierwsze demo, gdy mieli zaledwie 11, 13 i 15 lat, a obecnie kończą prace nad debiutanckim albumem, „8” To prawdopodobnie najmłodszy zespół w Polsce, który będzie mógł już za chwilę pochwalić się oficjalnym wydawnictwem, w dodatku w kultowej Antenie Krzyku! 

O sile muzyki grupy poczytacie tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/05/formy-planet-eight-minute-agony-gdynia.html

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/12/schizma-zespo-sztylety-eight-minute.htmlZespół SOMA specjalizuje się w ocierających o eklektyzm eksperymentalną muzykę metalową. Choć ich muzyka ma swoje korzenie w groovie i sludge metalu, czerpią również z połamanego hardcore’u, noise’owego hałasu, jak i mniej oczywistych gatunków: jazzu czy elektroniki. W lutym 2024 ukaże się ich EP-ka, a z końcem roku – długogrający album. 

Więcej informacji na: https://seayou.com.pl/artysci/

Bilety znajdziecie tu:  https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/sea-you