wtorek, 13 lutego 2024

Mystic Festival 2024: Prezent dla fanów Paradise Lost!

Nastał wtorek, a to oznacza nowe wieści od Mystic Festival! I tym razem jest to prawdziwa gratka dla fanów Paradise Lost, którzy przyjadą do Gdańska ze specjalnym programem, o którym zadecyduje publiczność! Do festiwalowego składu dołączają także Dark Funeral, Blood Command oraz niesamowita Mimi Barks! Niestety, , mimo wcześniejszych zapowiedzi w tym roku na festiwal nie dotrze Scowl. 

Paradise Lost


Od zimnych, wilgotnych lochów „Lost Paradise” po czarny blask „Obsidian” – Paradise Lost idą własną ścieżką przez mrok, meandrując pomiędzy doom i death metalem a rockiem gotyckim. Brytyjczycy od ponad trzech dekad piszą swoją historię, którą można odczytywać na wiele różnych sposobów – tyle w ich dyskografii kultowych płyt, tyle nieśmiertelnych hymnów. Tym razem nie zespół zdecyduje o tym, co zostanie zagrane, a setlistę gdańskiego koncertu ułożą fani! W jaki sposób? Kiedy? Będziemy was informować… Póki co słuchajcie uważnie płyt Paradise Lost i róbcie notatki, bo przyjdzie czas decyzji.
Dark Funeral

Jedna z największych potęg szwedzkiej sceny blackmetalowej, czczona również nad Wisłą, od wściekłego debiutu „The Secrets of the Black Arts”. Lata mijają, ale Lord Ahriman i jego horda pozostają wierni ciemności, czego ostatnio, w 2022 r., dowiedli skutecznie miotając bluźnierstwa na albumie „We Are the Apocalypse”.
Blood Command

Tytuł ostatniego jak dotąd albumu Norwegów, wydanego w 2023 roku, brzmi „World Domination” – i wszystko się zgadza. Pancerny punk z Bergen, z charyzmatyczną Australijką Nikki Brumen na froncie, to już fenomen o globalnym zasięgu. I nie biorą jeńców.
Mimi Barks

Może i zatytułowała swój mixtape „DEADGIRL”, ale recenzenci nie mieli wątpliwości – w mrocznej, pokręconej muzyce narodziła się nowa gwiazda. „Mimi Barks staje się jedną z najważniejszych artystek współczesnej muzyki alternatywnej” – to „Kerrang!”, z punktacją 5/5. Możesz to zwać grime metalem, możesz doom trapem, a możesz w ogóle nie nazywać tylko podejść bliżej i doświadczyć.
Niestety, na mimo wcześniejszych zapowiedzi na Mystic Festival 2024 nie pojawią się Scowl, którzy odwołali swoją wizytę w Europie w tym terminie. Ich miejsce w programie zajmują Blood Command.

 

 Pamiętajcie również o koncertach Passage to Mystic Festival 2024, na których wystąpią: Samael grający „Passage”, Shining grający „Blackjazz” oraz Yoth Iria.

22.02.2024 – Kraków, Kamienna 12
23.02.2024 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
24.02.2024 – Gdańsk, B90
25.02.2024 – Warszawa, Progresja

W Gdańsku przed koncertami wystąpią finaliści konkursu Road To Mystic, których poznamy już niebawem! 

Bilety dostępne są na knockoutmusicstore.pl, ebilet.pl oraz b90.pl (Gdańsk). 

 
Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Kreator, Kerry King, Satyricon, Enter Shikari, Body Count, Accept, Paradise Lost, Biohazard, Chelsea Wolfe, Furia, Fear Factory, Leprous, Thy Art Is Murder, Graveyard, Sodom, Zeal & Ardor, Dark Funeral, Orange Goblin, Life Of Agony, Lord Of The Lost, Insomnium, Terrorizer, Vio-Lence, Suffocation, Twin Temple, High On Fire, Mysticum, Asphyx, Crowbar, Kadavar, Textures, Blackgold, High Vis, Villagers Of Ioannina City, 1000mods, Until I Wake, Hanabie, Wargasm, Crystal Lake, Dool, Vltimas, Blasphemy, Bewitched, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Bob Vylan, Mork, Owls Woods Graves, Mānbryne, Gutalax, Ghøstkid, Skalmold, Gaupa, The Shits, Zamilska, Humanity’s Last Breath, Sanguisugabogg, Blood Command, Cage Fight, Ithaca, Mimi Barks, Endseeker, Lik, Wayfarer, Five The Hierophant, Lamp of Murmuur, Evil Invaders, Party Cannon, Dodsrit, Witching, Wyatt E., Dvne, Slope, The Last Decade, Massive Wagons, Ditz, ten56, Trepaneringsritualen, The Broken Horizon, Múr, Nakkeknaekker, My Diligence, Schizma, Totenmesse, Wij, Ampacity, Sznur, Embrional, Hellfuck, .Wavs i Misguided.

   
Więcej informacji i bilety: www.mysticfestival.pl.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.