wtorek, 13 lutego 2024

Decadent Fun Club rusza w trasę koncertową!

Jeden z najciekawszych rodzimych zespołów ostatnich lat, Decadent Fun Club powraca! 23 lutego ukaże się długo wyczekiwany, debiutancki album "OKO", a dzień później grupa wyruszy w trasę koncertową, w ramach której odwiedzi kilkanaście polskich miast. Po kilku latach intensywnego koncertowania w klubach, kawiarniach, piwnicach, skłotach oraz na największych scenach festiwalowych (m.in. Męskie Granie, Pol’and’Rock, Jarocin, OFF Camera, Castle Party, FAMA) Decadent Fun Club wydaje długo wyczekiwany album "OKO". Album wyczekiwany przez branżę muzyczną, która dostrzegła potencjał Decadent Fun Club już kilka lat temu, ale przede wszystkim - przez słuchaczy. Środki na realizację albumu w dużym stopniu pochodzą od fanów, którzy wzięli udział w zrzutce, dzięki czemu zespół mógł zadbać o najwyższą jakość przy jednoczesnym zachowaniu całkowitej swobody artystycznej. W odróżnieniu od wczesnych, anglojęzycznych utworów zespołu, album "OKO" zawierać będzie 10 piosenek z polskimi tekstami. Za brzmienie odpowiada dwóch producentów: Leszek Biolik i Bartek Szczęsny.


 

"Album „OKO” dedykujemy wszystkim, którzy są „w drodze do siebie”. 10 utworów, ułożonych w nieprzypadkowej kolejności, to podróż przez meandry różnych, czasem skrajnych uczuć i emocji.

Znajdujący się na okładce symbol to kompas – „OKO”, o którym mowa w tytułowym utworze. „Oko cyklonu”, czyli spokojne miejsce w samym środku wielkiej burzy. Sednem tekstu „Oko” jest „spokojne serce”. Choć specjaliści od kognitywistyki uznają mózg za jedyne centrum dowodzenia człowieka, to jednak według poetów ośrodkiem odpowiedzialnym za uczucia i emocje, a także intuicję, jest serce. Idąc tropem poetyckim, uznajmy, że serce to taki wewnętrzny kompas, który służy do nawigacji – pomaga określić położenie i wskazać kierunek. Aby kompas działał prawidłowo, potrzebny jest spokój.

Życzymy Ci pięknych podróży z albumem „OKO” oraz spokoju w sercu, nawet gdy wokół trwa burza – aby zawsze było wiadomo gdzie jesteś i dokąd zmierzasz." - opowiadają członkowie zespołu. 


 

Album przedpremierowo można nabyć tu: https://requiem-records.com/pl/sklep/oko

Gościem zespołu na trasie będzie Anja Orthodox, wokalistka grupy Closterkeller. Artystka zaprezentuje solowy materiał. Początki projektu solowego Anji sięgają roku 2000, kiedy to zafascynowana syntezatorami i samplerami rozpoczęła pracę nad materiałem w klimacie synth/romantic/experimental. Zagrała nawet kilka kameralnych koncertów, jednak działalność jej macierzystego zespołu Closterkeller była na tyle intensywna, że projekt solo poszedł w odstawkę. Aż do teraz...

Impulsem do kontynuacji prac nad solową płytą okazało się zaproszenie Anji przez zespół Decadent Fun Club do zaśpiewania w utworze “Tam”.  Idąc za ciosem, zespół zaproponował Anji udział w trasie koncertowej. Początkowo miała tylko zaśpiewać gościnnie jeden utwór, jednak z czasem wokalista zespołu - Paweł - zdołał nakłonić Anję do tego, by "przy okazji" zagrała też swój koncert. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów Anji i z pewnością jedna z nielicznych możliwości usłyszenia jej autorskiego materiału solo, gdyż w dalszej przyszłości na realizację czekają już kolejne plany związane z Closterkeller. 

 "OKO" ukaże się 23 lutego nakładem Requiem Records.  Dzień później zespół wyruszy w trasę by wystapić kolejno w 1.03 w Krakowie, 7.03 we Wschowie, 8.03 w Zielonej Górze, 9.03 w Szczecinie, 10.03 w Gorzowie Wielkopolskim, 15.03 w Bydgoszczy, 16.03 w Olsztynie, 17.03 w Gdańsku, 22.03 w Łodzi i 23.03 w Poznaniu. Szczegóły znajdziecie na profilu facebookowym zespołu!