poniedziałek, 26 lutego 2024

Heilung wystąpi w Sopocie!

To prawdziwa gratka dla fanów nietuzinkowych dźwięków! Heilung, niepowtarzalny kolektyw poruszający się po różnych odmianach folku zagra 10 lipca w Operze Leśnej w Sopocie! Mroczny folk z zaakcentowanymi wątkami historycznymi to specjalność zespołu. Bywają zarówno eksperymentalni, pełni melancholii, jak i również wrząco zagrzewający do boju. Na koncert zaprasza Knock Out Productions! 

 

 


    
HEILUNG (Dania / Niemcy / Norwegia) experimental folk, dark folk:
   

Jakiś czas temu muzyka Heilung została użyta w serialu “Wikingowie”, co dało im powszechną rozpoznawalność. Ale dlaczego tam w ogóle trafiła? Bo rzewny folk? Bo ładne melodie? To też, ale jest coś jeszcze istotniejszego – filmowość. Międzynarodowe europejskie trio to eksperci w budowaniu atmosfery i utrzymywaniu dramaturgii. Tu nie ma przypadku, jest wyłącznie rozbudowana historyczna opowieść z bardzo starannie ważonymi akcentami. Czasami grupa schodzi w absolutny minimalizm, czerpiąc z ritual ambientu, czasami wchodzi na szczyty patosu i teatralizmu, gdy napięcie sięga zenitu ,a w jeszcze innych sytuacjach ucieka od przyjętej formy, eksperymentując w niezmąconym transie. Tak, to cały czas ten sam zespół. Zapewnijcie sobie miły początek lata i zobaczcie ich w Sopocie!

Więcej o najnowszej płycie grupy tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/08/heilung-drif-19082022.html
    
                  
   
    
SOWULO (Holandia) neo-pagan folk, dark folk:
    
    

Niby folk, niby intymny i pełen detali, a jednak ma w sobie coś metalowego. Sowulo to idealna propozycja dla tych słuchaczy, którzy kochają zanurzony w naturze songwriting podbity epicką atmosferą i gęstym ładunkiem mroku. Oprócz wyjątkowo oldschoolowego instrumentarium (m.in. w postaci celtyckiej harfy czy irlandzkiego buzuki) Holendrzy proponują zarówno przepięknie melancholijne melodie, jak i nagłe skoki do maksymalnego napięcia – zupełnie jak w dobrym filmie. Nie zawiedziecie się na nich.

   
                  
   
    
KALANDRA (Norwegia) art-pop, art-rock:
    
    

Norweska Kalandra wraca zdobywać serca polskich słuchaczy, choć tak naprawdę zdobyła je choćby przy okazji występów z Leprous czy A.A. Williams. Nordycka formacja prowadzona eterycznym głosem Katrine Stenbekk to gratka dla słuchaczy, którzy lubią wysmakowany pop podbity odrobiną rockowej dynamiki i bajkowością skandynawskiego folku. Ten koncert zapewni wam tyle emocji i wzruszenia, że długo o nim nie zapomnicie. 

Tak było podczas jesiennego występu w Warszawie: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/12/aawilliams-kalandra-lys-morke-warszawa.htmlBilety będą dostępne od 28 lutego od 10:00 w sieci https://ebilet.pl