czwartek, 15 lutego 2024

Bałkańska gwiazda sceny indie, Σtella wystąpi w Warszawie !

Bałkańska scena indie ma się dobrze, a Σtella jest tego najlepszym przykładem. Wie o tym wytwórnia Sub Pop, pod egidą której ukazał się ostatni album artystki “Up and Away”, a i Wy będziecie mieli szansę przekonać się o tym na żywo - już 17 kwietnia, w stołecznym klubie Niebo! Na koncert zaprasza Winiary Bookings!  

W czasie studiowania malarstwa na ateńskiej Akademii Sztuk Pięknych Σtella poszukiwała innych form artystycznej ekspresji, co odnalazła w muzyce. Stella Chronopoulou zaczęła komponować i wrzucać swoje utwory do internetu, a niedługo później zadebiutowała EPką  “Keep Me Naked”. Jej dwa pierwsze duże albumy, electro-popowy “Σtella” z 2015 oraz wydany dwa lata później “Works For You” zapewniły jej miano jednej z najważniejszych artystek na greckiej scenie indie. 


 


W 2022 roku nakładem legendarnej wytwórni Sub Pop ukazał się jej ostatni jak dotąd krążek “Up and Away”. Zrealizowany we współpracy z brytyjskim producentem Tomem Calvertem (Redinho) dowodzi, że Σtella komfortowo czuje się w brzmieniach z pogranicza takich gatunków jak pop, indie i alternatywa, które dodatkowo przyciągają przez zawarte w nich przez artystę skrajne emocje związane z miłością. Obecnie odtworzenia piosenek Stelli na Spotify można liczyć już w milionach, a występami na wielu festiwalach zaznacza swoją obecność na światowych scenach. 


W tym roku kompozytorka, która zajmuje się również malarstwem, sztukami wizualnymi czy performancem, obchodzi 10-lecie swojej muzycznej działalności. Na koncercie w warszawskim Niebie będziemy mieli okazję przekrojowo usłyszeć twórczość Greczynki, ale również bardzo możliwe, że jej nowe kompozycje!

 


Bilety na koncert artystki znajdziecie tu: https://winiarybookings.pl/wydarzenie/stella-warszawa/kwiecien-2024