wtorek, 9 stycznia 2024

The Smile zagrają w Polsce!

Na tę informację czekali miłośnicy szeroko pojętej alternatywy od dawna! W sierpniu do Polski przyjedzie absolutnie wyjątkowy zespół The Smile! Zespół złożony z legendarnych muzyków Radiohead - Thoma Yorke’a, Jonny’ego Greenwooda - oraz współtwórcy Sons of Kemet, Toma Skinnera to jedno z największych zjawisk na światowej scenie w ostatnich latach. Grupa wystąpi 14 sierpnia 2024 roku na Letniej Scenie Progresji! Na koncert zaprasza Charm Music Poland! 

 Wystąpią w miejscu absolutnie wyjątkowym - na Letniej Scenie Progresji, plenerowej scenie w sercu kraju. W roli supportu zaprezentuje się James Holden - brytyjski producent i DJ, który wielokrotnie wspierał inne projekty Yorke'a na scenie.

The Smile przyjadą do Polski z nową płytą, która ukaże się 26 stycznia. Więcej o niej tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/11/nowy-album-smile-juz-w-styczniu.html

 

O debiucie The Smile możecie poczytać tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/05/the-smile-light-for-attracting.html


 
 

Mocno autorski, eklektyczny styl zespołu łączy w sobie elementy art-rocka, rocka progresywnego, muzyki elektronicznej i post-punka. The Smile narodziło się początkowo jako próba odskoczni od zawieszonego w działaniu w trakcie pandemii COVID-19 zespołu Radiohead. To wtedy Nigel Godrich, wieloletni producent grupy, który wyprodukował pierwszą płytę The Smile, skrzyknął się z Jonnym Greenwoodem i Thomem Yorke. Prace szły na tyle dobrze, że zdecydowano o opracowaniu całego albumu. Początkiem 2022 roku wydali sześć singli, w tym „The Smoke” czy „Pana-Vision”, które zwiastowały pełnowymiarowy, premierowy krążek. „A Light For Attracting Attention” ukazało się w maju, a grupa wyruszyła w trasę koncertowej tworząc intymną, mistyczną, a zarazem majestatyczną pod względem muzycznym atmosferę. Wychodzący z koncertów fani zachwycali się zaskakującym, często nieprzewidywalnym finałem całkiem nowych utworów i – pomimo początkowego niezadowolenia z powodu przerwania występów pod szyldem Radiohead – prędko pokochali The Smile.


Sprzedaż ogólna biletów rusza 12 stycznia 2024 o godzinie 10:00. 
 
Bilety będą dostępne do zakupu poprzez ebilet.pl, Ticketmaster Polska, Progresja.
 
Przedsprzedaż dla fanów na stronie The Smile rozpocznie się 10 stycznia 2024 o godzinie 10:00