środa, 24 stycznia 2024

Nowy singiel i zapowiedź albumu grupy Dool

"Wszystko płynie", nic nie trwa wiecznie i nie pozostaje takie samo. Mówił o tym przed laty Heraklit i wierni są dziś temu twierdzeniu muzycy grupy Dool, którzy powracają w nowej odsłonie. "The Shape Of Fluidity" ukaże się 19 kwietnia 2024 i poznaliśmy właśnie jego pierwszą zapowiedź.

 


 

 

 "Hermagorgon", utkany jako jeden z pierwszych na potrzeby tego albumu wytyczył nam bardzo jasny kierunek muzyczny, w jakim chcieliśmy podążać. To utwór o odzyskaniu przestrzeni, przełamaniu binarnych ograniczeń, i stawieniu czoła światu. To coś, z czym każdy może się utożsamić w ten czy inny sposób. Jest to jednak jedna z najbardziej osobistych piosenek na albumie. Opisuje wewnętrzną podróż, przez którą przeszedłem przez ostatnie kilka lat Piosenka jest także wyrazem momentu, w którym narodził się duch takiego wspólnego pisania piosenek, na którym opiera się cały album. To także podkreślenie wyjątkowego kunsztu producenta Magnusa Lindberga. Długo czekaliśmy, aby podzielić się tym nagraniem z wami”, podkreśla Raven van Dorst.

Ta piękna, melodyjna kompozycja jest siódmą z dziewięciu, które wypełnią "The Shape Of Fluidity", nowy album Dool. Płyta ukaże się 19 kwietnia 2024 nakładem Prophecy Productions.

Holenderski zespół odwiedzi gdańską stocznię już w czerwcu i wystąpi w ramach tegorocznej edycji Mystic Festival. Szczegóły na www.mysticfestival.pl