piątek, 26 stycznia 2024

Nowy singiel Bruce'a Dickinsona

Legendarny wokalista Iron Maiden, Bruce Dickinson powraca z nowym singlem! "Rain On The Graves" to druga zapowiedź nadchodzącego solowego albumu Bruce’a Dickinsona “The Mandrake Project”. Premiera płyty zaplanowana jest na 1 marca 2024 roku, a wydawcą jest wytwórnia BMG.
Inspiracją do powstania ‘Rain On The Graves’ była wizyta na grobie poety epoki romantyzmu - Williama Wordswortha w Lake District w Wielkiej Brytanii. Teledysk zrealizowany został w zimowej scenerii Kornwalii. Tak jak przy ‘Afterglow of Ragnarok’, za reżyserię odpowiedzialny jest Ryan Mackfall, a główną rolę gra oczywiście Bruce Dickinson.

“Refren do tego utworu powstał w trakcie mojej wizyty w Grasmere (Wielka Brytania) w 2012 roku, gdy byłem tam na ślubie” wyjaśnia Bruce Dickinson “i dopiero po wielu trudnych latach stworzyłem resztę tej piosenki mając wiele bogatych wizji w głowie”. Ta kompozycja jest wynikiem współpracy Dickinsona z Royem Z i brzmi jak klasyczna dla tego duetu piosenka. Łatwo wpadająca w ucho, ale ciężka - pełna melodii, niemal poetycka dzięki melodeklamowanych fragmentów w zwrotkach, które są hołdem dla poety, który był inspiracją dla tego utworu. To zestawienie wskrzesza ducha Roberta Johnsona na jego przysłowiowym rozstaju dróg.

“The Mandrake Project” ukaże się także jako komiks, którego współautorami są Bruce Dickinson oraz scenarzysta Tony Lee (słynny autor takich dzieł jak np. “Dr. Who”) i rysownik Staz Johnson (tworzący dla kultowego wydawnictwa 2000AD). Okładki albumu i komiksu wykonał Bill Sienkiewicz. Całość zostanie wydana w postaci 12 książek, które razem stworzą cykl 3 serii historycznych.

Pierwsza z serii ukaże się jeszcze w 2024 roku, a pierwsze wydanie pojedynczego komiksu miało swoją premierę 17 stycznia 2024 r. 

Bruce Dickinson i jego niesamowity zespół zagrają utwory z płyty “The Mandrake Project” na żywo w trakcie trasy koncertowej już tej wiosny i lata.  W Polsce wystąpią w ramach Mystic Festivalu w Gdańsku już 6 czerwca! Więcej informacji na www.mysticfestival.pl