piątek, 12 stycznia 2024

Nowy album i 2 polskie koncerty Big Brave

 Ich koncerty to nieprawdopodobny, soniczny, oczyszczający rytuał. Big Brave grają głośno i intensywnie, a ich uduchowiony, dojmująco ciężki metal balansuje na skraju mantrycznych dronów, postrockowego piękna i sludge’owej intensywności.

Po doskonałym przyjęciu na koncertach w ostatnich latach kanadyjskie trio przyjedzie ponownie do Polski i wystąpi11 maja w Krakowie i dzień później w Warszawie, a ich supportem będzie Kee Avil. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions. 


    
    
    
BIG BRAVE (Kanada) drone metal, post-metal, atmospheric sludge metal:
    
    


Co powoduje, że Big Brave to zespół z gatunku tych, które trudno pomylić z czymkolwiek innym? Umiejętność zafundowania słuchaczowi katharsis przy użyciu kiloton ciężaru. W skład kanadyjskiej grupy wchodzą trzy osoby, ale generują hałas i atmosferę za dziesięciu. Eskapistyczna konwencja tego tercetu budowana jest przede wszystkim na repetytywności. Ich głównym elementem pozostaje niezmiennie powtarzany zmetalizowany dron – raz narastający groźnie, a w innych wypadkach pomrukujący złowrogo, zapowiadając kolejną burzę, kolejną nawałnicę. Dzięki temu formacja z powodzeniem trzyma słuchacza za gardło, nie tracąc napięcia na moment i wzbogacając ten niemalże religijny trans co bardziej atmosferycznymi wątkami sludge’owymi, noiserockowym chaosem oraz oczywiście postrockowymi krajobrazami. Na żywo jest to doświadczenie raczej nie do powtórzenia przez kogokolwiek, więc zalecamy tłumne stawiennictwo na obu polskich koncertach.

    

Zespół przyjedzie do nas z nowym albumem "A Chaos Of Flowers", który ukaże się 19 kwietnia 2024

https://bigbrave.bandcamp.com/album/a-chaos-of-flowers
    
                  
  
    
    
KEE AVIL (Kanada) experimental pop, glitch pop:
   

Kee Avil to przyciągająca artystka. Bo, najprościej rzecz ujmując, jej muzyka brzmi jak zupełnie normalne piosenki popowe, które w pełni celowo zostały zdegenerowane, zepsute i poprowadzone niepokojem zamiast ładnych refrenów. Te glitchowate, często pocięte i ubrane w nieprzyswajalne melodie utwory są trudnym orzechem do zgryzienia, a jednocześnie, gdy już zaczniecie z nimi obcować, trudno się od nich oderwać. Muzyczne wyzwania serwowane przez Kanadyjkę to jedno, ale faktem są również świetne kompozycje, które mimo niecodziennej aury nęcą ogromną kulturą artystyczną czy zmysłem aranżacyjnym. 


Bilety na wydarzenia są już dostępne na https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)