czwartek, 18 stycznia 2024

Czwarta zapowiedź nowej płyty Chelsea Wolfe

 Chelsea Wolfe przed premierą nowego albumu powraca z jeszcze jedną atmosferyczną kompozycją. "Everything Turns Blue" to czwarty singiel z nowej płyty artystki, którą w całości poznamy już 9 lutego.  

 


 


"Co mam zrobić, by Cię wyleczyć ze mnie? Żyję tu bez Ciebie/ i jest w porządku / od dawna szukam wyjścia z tej sytuacji / żyję bez Ciebie i jestem zdolna walczyć / całe życie starałam się żyć spokojnie" - śpiewa artystka w nowej kompozycji. To głęboka, mroczna, zadymiona, bardzo atmosferyczna kompozycja, w której Wolfe śpiewa szczerze i bardzo emocjonalnie, opisując jak to jest odczuwać wypalenie, a następnie pozbyć się tego uczucia i wydostać się z pętli goryczy. 

To utwór o ponownym odnalezieniu siebie po latach tkwienia w szeroko pojętej toksycznej relacji czy środowisku. Wolfe dopełnia opowieść następująco: "Rozstanie z kimś po 10, 20 czy 30 latach będzie wiązało się zawsze z wzlotami i upadkami, które trzeba przepracować we własnym zakresie. To skok w nieznane"Skok w nieznane nie powinien tu nikogo dziwić pod względem muzycznym - artystka eksperymentowała z brzmieniem niejednokrotnie. Wolfe porównuje tę podróż z księżycową fazą nowiu, której mrok może wywołać uczucie grozy, ale związana z nim pustka ma też w sobie pewną tajemniczość i nieprzewidywalność, która ekscytuje i przyciąga uwagę. 

Nowy album artystki to krok ku nowemu, z pozostawieniem za sobą tego, co już się zdarzyło. To droga w nieznane z niepokojem, ale i z chęcią odkrywania zarówno tego, co otacza jak i tego, co tkwi wewnątrz nas. Jest szczerym spojrzeniem w głąb siebie po to, by uświadomić sobie, że najważniejsze jest to, co dzieje się tu i teraz, w czasie rzeczywistym. 


Chelsea Wolfe jest jedną z gwiazd Mystic Festival. Artystka wystąpi na Park Stage finałowego dnia festiwalu, 8 czerwca. Wszelkie informacje i bilety na www.mysticfestival.pl