poniedziałek, 18 grudnia 2023

Smashing Pumpkins i Interpol zagrają w Gliwicach

Jeden z najbardziej znanych i najbardziej wpływowych zespołów z nurtu rocka alternatywnego zagra w Polsce! Smashing Pumpkins przyjedzie do Gliwic w towarzystwie grupy Interpol w ramach trasy  "The World Is A Vampire Tour". Zespoły wystąpią w gliwickiej arenie 2 lipca 2024. Właściwie niczego nie trzeba tu dodawać, bo sam fakt ogłoszenia koncertu jest spełnieniem marzeń wielu fanów zespołu. 

Smashing Pumpkins zadebiutowali w 1988 roku i z marszu stali się fenomenem, jakiego świat nigdy wcześniej nie słyszał, za sprawą połączenia takich stylów jak rock, pop, shoegaze, metal, rock gotycki, rock psychodeliczny i muzyka elektroniczna, stworzyli dźwiękowy kalejdoskop, w którym spotkały się sentymentalne melodie, rozbudowana instrumentacja, błyskotliwe teksty oraz absolutnie niepodrabialny wokal Billy'ego Corgana.

Ich muzyka niezmiennie budzi respekt i uznanie i nadal brzmi świeżo i obrazoburczo. Dowodem na pozycję zespołu w branży jest 30 milionów sprzedanych płyt, dwie nagrody GRAMMY®, dwie nagrody MTV VMA i American Music Award. 
 
W 2023 roku ukazała się nowa płyta zespołu, ATUM, kontynuacja Mellon Collie and the Infinite Sadness (1995) i Machina/Machine of God (2000). Album, napisany i wyprodukowany przez Billy’ego Corgana, składa się z 33 utworów podzielonych na trzy akty.


Bilety trafiły właśnie do sprzedaży: https://www.eventim.pl/artist/the-smashing-pumpkins/

Organizatorem wydarzenia są: Arena Operator oraz DM Agency