poniedziałek, 4 grudnia 2023

Road To Mystic 2024: Zagraj na Mystic Festival!

Mystic Coalition i Antyradio zapraszają zespoły do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu Road to Mystic, który zakończy się występem zwycięzcy na Mystic Festival w czerwcu przyszłego roku. Megadeth, Bring Me The Horizon i Machine Head czekają na wasze towarzystwo, a organizatorzy czekają na zgłoszenia.

 
Road to Mystic jest konkursem dla zespołów, które chcą i powinny wystąpić na Mystic Festival, jednak w tym roku nie dostały od nas zaproszenia. Możecie mieć w dorobku tylko nagrania demo, ale wasza dyskografia może też liczyć kilka płyt – staż i zasługi na początku tej drogi nie mają znaczenia. Dowolny jest również rodzaj wykonywanej muzyki, dopóki wpisuje się w linię programową naszego festiwalu. Death i black będą w porządku, heavy metal i thrash też, do tego stoner, grind, hardcore, sludge, doom, gothic, post-metal… Wszystko jedno, co gracie, byle publiczność Mystic Festival chciała tego słuchać.

Żeby wziąć udział w Road To Mystic trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie festiwalu i czekać na przyjęcie zgłoszenia. Na śmiałków czekamy do 5 stycznia 2024!

https://www.mysticfestival.pl/road-to-mystic

Wszystkie zgłoszenia dopuszczone do konkursu utworzą listę zespołów, na które fani muzyki będą mogli głosować od 10 stycznia do 9 lutego. Do ścisłego finału trafią trzy grupy, które uzyskają najwięcej głosów oraz jeden zespół wskazany przez jury (tzw. dzika karta). Jury zastrzega sobie możliwość nieprzydzielenia dzikiej karty – wtedy przechodzi kapela, która w głosowaniu uplasowała się na czwartym miejscu.

Najlepszą czwórkę poznamy 15 lutego, a już 24 lutego odbędzie się koncert finałowy w gdańskim klubie Drizzly Grizzly (tym samym, który na festiwalu przeistacza się w Sabbath Stage). Finał Road to Mystic połączony będzie z koncertem Passage to Mystic, z Samaelem w roli głównej – odbywającym się za ścianą, w B90. Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2024, a jego muzyka zostanie zaprezentowana na antenie Antyradia.

Występy konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Adam Brzeziński, Bartosz Cieślak, Jarosław Anzhellmo Giers, Jarek Szubrycht i Natalia Zamilska.

Już dziś zgłoś swój zespół na konkurs Road to Mystic i do zobaczenia w czerwcu w Stoczni!

    

Wszystkie informacje o festiwalu, w tym bilety są tu: https://www.mysticfestival.pl/road-to-mystic