środa, 22 listopada 2023

The Raven Age i Empire Of Giants zagrają przed Lord Of The Lost

Znamy supporty jubileuszowej trasy zespołu! Metalcore i ciężar – to zobaczycie przed Lord of the Lost 25 kwietnia w Warszawie i 26 kwietnia w Krakowie. The Raven Age podchodzi do gatunku z dużą ilością groove’u, a Empire of Giants z dużą dozą melodii. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions!

 


 

 LORD OF THE LOST (Niemcy) gothic metal:
   

Jurorzy i widownia tegorocznej Eurowizji ich pokochali, dzięki czemu z miejsca awansowali do Wielkiego Finału. Ale czy to może dziwić? Jeśli ktoś atakuje mainstream takim numerem jak “Blood & Glitter”, to nie da się przejść niezauważonym. Chodzi w końcu o niezwykle przebojowy, marszowo-industrialowy metal po gotycku z żelaznym riffem i trafnie dobranymi pojedynczymi melodiami klawiszy. Co więcej, podopieczni Napalm Records nie są niewolnikami jednego hitu, bo produkują ich dziesiątki. Przekłada się to nie tylko na coraz większą liczbę koncertowych szlagierów, które usłyszycie na warszawskim i krakowskim występie, ale także na popularność – najnowszy krążek kapeli był najchętniej kupowanym albumem w Niemczech w tygodniu premiery. Droga na szczyt? Lord of the Lost cały czas mają głód na więcej, nic ich nie zatrzymuje. THE RAVEN AGE (Wielka Brytania) metalcore, groove metal:
   

The Raven Age już pokazało polskim fanom, że można na nich polegać (vide: październikowy koncert w Krakowie), więc przed Lord of the Lost również zmiotą. Brytyjska załoga uprawia metalcore daleki od nudy i odhaczania kolejnych szablonów. Potrafią doskonale wyważyć breakdownowy ciężar skocznym groove metalem, a z drugiej strony – niemal heavymetalową melodyką. George Harris i spółka to stuprocentowi profesjonaliści. 
 EMPIRE OF GIANTS (Niemcy) metalcore:
   

Wydali dopiero dwie płyty, ale już są zasypywani komplementami od góry do dołu. I słusznie, bo Empire of Giants – podobnie jak The Raven Age – również nie uprawia schematycznego metalcore’u. W ich muzyce istnieje miejsce na wszystko: ciężar, szybkie kostkowane partie, często także emocjonalność, a do tego tona świetnych melodii. Wszyscy znajdą w tym coś dla siebie. Druki kolekcjonerskie na te wyjątkowe koncerty są nadal dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl