środa, 22 listopada 2023

I Monster zagrają w Warszawie swój kultowy album!

Eksperymentowanie, odkrywanie i dobra zabawa w studiu - takie motto przyświeca elektronicznemu duetowi I Monster. Z okazji 20-lecia ich przełomowego albumu “Neveroddoreven” wyruszają oni w pierwszą od 18 lat trasę po Europie, a jednym z jej przystanków będzie Warszawa. Na koncert, który odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku w klubie Hydrozagadka zaprasza Fource Poland! 

 

 
Jarrod Gosling i Dean Horner pochodzą z bardzo muzykalnego brytyjskiego Sheffield. Wszystko zaczęło się od wydanej w 2001 roku piosenki “Daydream in Blue” samplującej “Daydream” The Wallace Collection w wykonaniu The Gunter Kallmann Choir. Utwór okazał się przebojem, który pobrzmiewał później w licznych filmach, serialach i reklamach. Od samplingu zresztą zaczęli budować swój indywidualny muzyczny styl, szczególnie opierając się na nagraniach z lat 60., easy listeningu, a także jazzie i brassie. Ponieważ nie zawsze stać ich było na prawa do wykorzystania danego sampla, to do tej pory ich proces twórczy często wygląda tak, że sampel jest tylko punktem wyjścia, który po skomponowaniu melodii wokalu zostaje usunięty na rzecz oryginalnej muzyki. Kolejna wydana przez nich piosenka “Who Is She?” zyskała ostatnimi czasy drugie życie, stając się światową sensacją na TikToku, osiągając setki milionów odtworzeń, trafiła też do takich seriali jak “Mr Robot” czy “Severance”.
 

 
I Monster wystąpią 13 kwietnia 2024 r. w warszawskiej Hydrozagadce. Bilety w cenie 99 zł trafią do ogólnej sprzedaży 24 listopada 2023 r. o godz. 10:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.