czwartek, 26 października 2023

Przewodnik po piosenkach: Sleaford Mods - More UK Grim (27.10.2023)

Prześmiewcze, przewrotne teksty artykułowane niby od niechcenia i specyficzne podkłady - tego stylu nie da się pomylić z żadnym innym! Specjalnie na zbliżającą się trasę koncertową Sleaford Mods postanowili wydać minialbum, pięknie podkreślający ich wyjątkowe pomysły.
"More UK Grim" to kontynuacja albumu wydanego w marcu tego roku. Sześć nowych utworów ukazuje bardziej "piosenkowe" oblicze duetu, a zarazem niezmiennie jest celnym strzałem traktującym o trudach życia we współczesnym świecie pełnym nierówności.

 Andrew Fearn i Jason Williamson przejmują parkiet, oferując chwytliwe beaty, do których kołyszesz się bezwiednie. Przy okazji zaczynasz też słuchać uważnie, o czym mowa. Dzięki charakterystycznej mieszance wnikliwości, dowcipu, oburzenia i współczucia muzycy zarazem krytykują i celebrują nasze burzliwe czasy. Taka satyra to czysta przyjemność i cenna refleksja o poszukiwaniu sensu życia, prawdy wśród stosu fałszywych informacji w sieci,

EPce przewodzi singiel "Big Pharma", krytykujący przemysł farmaceutyczny, który wytwarza coraz więcej produktów, które rujnują życie na masową skalę.To także termin używany przez prawicowe i przemysłowe grupy próbujące zamaskować finansowe cele swoich argumentów jakimś rodzajem legitymizacji na wzór krytycznego myślenia. To jest czyste zło, które żywi się beznadzieją, powszechnym strachem i pokoleniami nieskrępowanej dezinformacji powiązanej z ograniczonym krytycznym postrzeganiem, którym jesteśmy obciążeni jako masa”.

 Oprócz głównego singla „Big Pharma”, EP-ka zawiera także cztery niedostępne wcześniej utwory: „Under The Rules”, „Old Nottz” (w dwóch wersjach), „PO Crazy” i „My 18hr Girdle”.Jak podkreśla Jason Williamson jest w nich trochę osobistych refleksji, bezradności, absurdów, politycznych aluzji i zwyczajnych bzdur i życzy wszystkim udanej zabawy, także na trasie koncertowej!

 Okazja, by posłuchać duetu w Polsce już 12 listopada. Zespół wystąpi w gdańskim Amber Expo w ramach festiwalu Inside Seaside. Szczegóły na www.insideseaside.pl