środa, 11 października 2023

Persefone zagrają w Poznaniu!

Uwaga fani progresywnych odmian cięższej muzyki gitarowej! W przyszłym roku w Poznaniu czeka na Was nie lada gratka! Persefone zagrają w Polsce już pod koniec lutego 2024 roku! Andorski skład, eksplorujący zarówno progresywne jak i melodyjne zakamarki death metalu, zagra 24 lutego w klubie 2Progi. Towarzyszyć mu będą Hypno5e, Stellar Circuits oraz Lampera – każdy prezentujący inną, ale równie ciekawą odsłonę prog metalu. Na koncert zaprasza Knock Out Productions!    
PERSEFONE (Andora) prog, melodic death metal:
    


“Liczymy, że znajdziecie przesłanie w tym muzycznym chaosie” – tak swój najnowszy album, “Metanoia”, reklamują sami muzycy Persefone. Bez obaw, chaosu tu nie ma, bo mimo mnogości najróżniejszych rozwiązań kompozycyjnych, wielowątkowe utwory grupy są zaplanowane w najmniejszym szczególe. Andorska formacja, akurat debiutująca wspomnianym krążkiem w Napalm Records, stawia na rozbuchaną formę i ekspozycję wszystkich szalonych pomysłów, na jakie wpada. Ich melodyjno-progresywny death metal jest więc przepełniony agresją i ciężarem, ale równie mocno co zadawanie ciosów liczy się tu element przygodowy. Na każde niecodzienne rozwiązanie rytmiczne czy instrumentalne zawijasy zespół przygotował kontrargumenty – począwszy od wielkich refrenów, a skończywszy na żelaznych riffach. Z nimi absolutnie nie ma nudy, bo te numery można rozgryzać całymi godzinami. Sami się o tym przekonacie.


    


        
    
HYPNO5E (Francja) prog metal, post-metal:
    
    
Nie dość, że “Shoel” – tegoroczny materiał Hypno5e – zyskał największy rozgłos w dotychczasowej historii grupy, to do tego jest najbardziej zróżnicowanym w jej dyskografii. Francuzi wychodzą tutaj z pielęgnowanego od początku dyskografii pnia prog metalu, ale to tylko część ich obecnej tożsamości. Tutaj nikt nie boi się eksperymentów i wycieczek w nieznane. Skład z Montpellier bowiem poszukuje także absolutu w przestrzenności post-metalu, dojmującym ciężarze sludge’u, a gdzieś w tym wszystkim znajduje nawet miejsce na djentową rytmikę. Dla każdego coś dobrego? Pewnie, że tak.
    
    


        
    
STELLAR CIRCUITS (USA) prog metal, alt-metal:
    
    
Ci amerykanie grają metal progresywny w kluczu dzisiejszych standardów. Oldschoolowe brzmienia ze strychu i porozciągane swetry? Wykluczone. W ich przypadku ster przejmują głośne, wychodzące z alt-metalu riffy, rozbudowane wokale (od krzyku przez growling aż po czyste zawodzenie godne Karnivool), a nade wszystko liczy się tu masywny groove. Stellar Circuits to maszyna skalibrowana na robienie najwyższej jakości metalowych hitów.
    
    


         
        
LAMPR3A (Hiszpania) prog metal:
    
    
Hiszpanie z Lampr3a mają bardzo wiele do powiedzenia, ale jest w tym haczyk – ich rozległe historie nie zawierają żadnych słów. Trio z Kraju Basków prezentuje w stu procentach instrumentalny prog metal, w którym bardzo zaawansowane melodie i karkołomne aranżacje stanowią muzyczne clou. Bardzo wymagająca, ale i niesamowicie ciekawa propozycja artystyczna. 

 

 

Bilety na koncert będą dostępne w Knock Out Music Store już od 13 października (11:00).