wtorek, 10 października 2023

Mystic Festival 2024: Powrót Bruce'a, porcja nu-metalu i trochę ekstremów!

Jak co wtorek Mystic Festival powraca z nowymi informacjami line-upowymi. Zestaw artystów, którzy zaprezentują się w Stoczni Gdańskiej 5-8 czerwca 2024 staje się coraz bardziej różnorodny! Do składu dołącza legendarny frontman Iron Maiden, Bruce Dickinson, który zaprezentuje swój solowy materiał, a także oszałamiający Blackgold, Suffocation, którzy rozerwą was na strzępy oraz Humanity’s Last Breath, którzy wyduszą z was ostatni oddech! Szykujcie się na czerwiec!

 


    


Bruce Dickinson

Wystarczy jedna komenda, jeden gest – i będziecie dla niego krzyczeć. Jeden z najważniejszych głosów i jeden z najbardziej niestrudzonych frontmanów heavy metalu wystąpi na Mystic Festival! „Ten album był dla mnie bardzo osobistą podróżą i jestem z niego niezwykle dumny. Roy Z i ja planowaliśmy, pisaliśmy i nagrywaliśmy go od lat i jestem bardzo podekscytowany, że ludzie w końcu go usłyszą” – tak Bruce Dickinson, wokalista wielkiego Iron Maiden, zapowiedział “The Mandrake Project”, swój powrót do twórczości solowej po niemal dwóch dekadach przerwy. My jesteśmy bardziej niż podekscytowani, że polska premiera tego materiału odbędzie się w Stoczni. Tak się rodzi historia. - mówią organizatorzy, Mystic Coalition.

“Ten album był dla mnie bardzo osobistą przygodą i jestem z niego ekstremalnie dumny. Roy Z i ja planowaliśmy napisać i nagrać tę muzykę od wielu lat i jestem bardzo podekscytowany faktem, że wreszcie ludzie ją usłyszą. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że niebawem ruszam w drogę z niesamowitym zespołem, który stworzyliśmy i powołaliśmy do życia. Planujemy zagrać tyle koncertów ile to będzie możliwe, w tylu miejsca ilu się uda i dla tylu osób ilu tylko zdołamy! A co do “The Mandrake Project”.... niebawem wszystko zdradzimy!” - dodaje Bruce Dickinson, zapowiadając swoją siódmą solową płytę.
Suffocation

Legenda grania brutalnego i zarazem technicznego, której przedstawiać nie trzeba. Choć warto wiedzieć, że w obozie nowojorskich mistrzów death metalu przyszedł czas na poważne zmiany. Już w listopadzie premierę będzie miał dziewiąty album Suffocation, zatytułowany „Hymns From The Apocrypha”. To pierwsza płyta zespołu nagrana z Rickym Myersem w roli wokalisty. O tym, że rzyga piekłem, wiemy już z koncertów i singli, więc jesteśmy spokojni o to, że nikt nie wyjdzie spod sceny w jednym kawałku.


 Blackgold

Oszołomią was brzmieniem, zmuszą do headbangingu, wystrzelą w powietrze refrenami. To muzyka renegatów, którą proponują wam zamaskowani sprawcy z Londynu. Brzmi jakby znowu był rok 1993, tylko lepiej. Jakby metal, hardcore i rap zderzyły się ponownie, tylko z większą siłą niż za pierwszym razem. Blackgold serią singli i epek wywołali na brytyjskiej scenie spore zamieszanie, serią koncertów – reakcje wyłącznie entuzjastyczne.


Humanity’s Last Breath


Wstrzymajcie oddech… Zresztą, róbcie, co chcecie, wystarczą pierwsze sekundy „Ashen”, najnowszego albumu Szwedów, żeby zacząć się dusić pod naciskiem tego ciężaru! Specjalizacja Humanity’s Last Breath to progresywny, nowoczesny deathcore, który imponuje zarówno kruszącym kości brzmieniem, jak i śmiałymi pomysłami aranżacyjnymi. 

Panowie grają doskonale, czego dowodzą ich 2 ostatnie płyty: 

Ashen: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/08/humanitys-last-breath-ashen-4082023.html

 Valde: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/02/humanitys-last-breath-valde-12022021.htmlNa Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. Bruce Dickinson, Accept, Satyricon, Thy Art Is Murder, Life Of Agony, Suffocation, Lord Of The Lost, Ithaka, Asphyx, Orange Goblin, Blackgold, Humanity’s Last Breath i Sanguisugabogg.

Więcej informacji i bilety: www.mysticfestival.pl.

Obecnie w sprzedaży:
- Karnety czterodniowe Early Bird, w cenie 749 złotych.
- Karnety czterodniowe VIP, w cenie 1299 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.