piątek, 13 października 2023

"Magia i Miecz" - Mag, Chainsword i Scrüda na wspólnym koncercie w Toruniu

Piranha Music zaprasza na najbardziej metalową sesję RPG tej jesieni! Trzy potężne drużyny bohaterów zmierzą się ze sobą w lochach toruńskiego klubu NRD. Co okaże się silniejsze - czarna magia, barbarzyńskie topory czy miecze łańcuchowe? Przekonacie się już za tydzień, 20 października w toruńskim NRD.MAG (doom / occult metal)

"Gdy stare porządki upadają, a nowe formują się w szczęku metalu i buchających w płomieniach wybuchów, tylko z pozoru brakuje miejsca na subtelności. Za kurtyną teatru konfliktów zawsze znajduje się figura, która z wyprzedzeniem zna już ruchy głównych aktorów, opuszczając kuluary wtedy, gdy zachodzi potrzeba. Zbrojny w wiedzę tajemną Mag wychodzi na scenę - kogo przeklnie, komu zaś wyczaruje piękną przyszłość? Przekrocz bramę, by poznać odpowiedź, lub zgiń w mrokach niepamięci."


Mag to doom metalowy zespół z Torunia, który na koncie ma dwa albumy wydane nakładem Piranha Music. Zespół łączy potężne riffy z oryginalnymi tekstami i przyprawia to odrobiną KAT-owego szaleństwa, a z powstałej mieszanki zlepia swoją interpretację doom metalu. Po występach na m.in. Mystic Festival, Red Smoke Festival czy Summer Dying Loud pora na koncert w rodzinnym mieście.

CHAINSWORD (death metal)

"Imperialne kohorty uzbrojone w najnowocześniejsze technologie wojenne zaprowadzają porządek na daleko wysuniętych rubieżach. Chainsword - śmiercionośny miecz łańcuchowy - wkręci się w ciało każdego zdrajcy, buntownika i lokalnego watażki. Flesh is weak. Steel is Strong."
Chainsword to Old School Death Metal - brudny, ciężki i twardy, jak życie szeregowego na froncie. Skład, który utknął mentalnie w wieku nastoletnim, a muzycznie w latach 90. Ich debiutancki album "Blightmarch" spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie. Za chwilę wychodzi jego następca.
SCRÜDA (death metal / hardcore)


"Gdy świat się skończył zaczęła się Scrüda. Klan barbarzyńców przemierzający jałowe pustkowia po dawnej cywilizacji niszcząc resztki technologii. Niszczą wszystko to, co zniszczyło ludzkość przed wielką zagładą, a gdy tylko ktoś stanie im na drodze, dołącza do masowego dzieła zagłady. Jeśli chcesz za nimi podążać - szukaj sępów jedzących przydrożną padlinę, elektrycznego złomu oraz śladów po mieczach i toporach zbudowanych z grubych blach przedwojennego świata."
Młody zespół z Trójmiasta, w skład którego wchodzą m.in. muzycy Zespołu Sztylety czy Pandemic Outbreak. Na koncie debiutancka EPka "Barbarian State of Mind", na której barbarzyński death metal spotyka się z hardcorową motoryką, black thrashowymi riffami i - przede wszystkim - z pierwotną, dziką energią.

 


 

DATA: 20 października 2023, godz. 19:00
MIEJSCE: Klub NRD - ul. Browarna 6, Toruń


BILETY:
Przedsprzedaż - 39 PLN
https://goout.net/pl/bilety/mag+chainsword+scruda/cpsu/
W dniu koncertu - 50 PLN