wtorek, 24 października 2023

Inside Seaside: Niezbędnik festiwalowicza

Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się pierwsza edycja Inside Seaside, nowego trójmiejskiego festiwalu! W dniach 11-12 listopada w gdańskim Amber Expo na trzech scenach wystąpią artyści z przeróżnych muzycznych światów, serwując mieszankę wybuchową na najwyższym poziomie. Tom Odell, Nothing But Thieves, Sleaford Mods, Ezra Collective, Milky Chance, Shame, Nils Frahm i plejada gwiazd polskiej estrady to jednak nie wszystko. Inside Seaside to także strefy sztuk wizualnych, kina, spotkań i wystaw. Aby przygotować się dobrze do tych dwóch dni i dokładnie zaplanować festiwalowy czas, przygotowałam mały przewodnik. 

 


 

Jak dojechać?

Do Gdańska dojechać można pociągiem,  samochodem, korzystając z autostrady A1 i dróg ekspresowych i przylecieć samolotem. Z lotniska w Rębiechowie do Gdańska można dojechać PKM (Stacja Wrzeszcz PKP) lub autobusami 110 (do stacji Wrzeszcz PKP), 210 (do stacji Gdańsk Główny).

Szczegółowe informacje jak dotrzeć z lotniska do miasta znajdują się na stronie
airport.gdansk.pl.

Do AmberExpo z dworca głównego w Gdańsku można dotrzeć tramwajem nr 7 i 10 lub autobusem 283 (przystanek Żaglowa AmberExpo). Z terenu festiwalu będzie można wrócić autobusem nocnym N6, podstawione będą także specjalne składy kolejek SKM.

Szczegółowe informacje o SKM są tu: https://insideseaside.pl/skm-na-inside-seaside/


Z festiwalu można także wrócić FreeNOW. Po wpisaniu kodu IS2023 można go wykorzystać dwukrotnie w czasie trwania festiwalu (do 5.00 dnia 13.11) i otrzymać 50% zniżki na przejazdy.

Kto gdzie zagra? 

Inside Seaside to 2 dni, 3 sceny i koncerty od popołudnia, do późnego wieczora. Dokładna rozpiska poniżej: 


 Więcej o artystach dowiecie się tu: https://insideseaside.pl/artysci/

Sceny rozmieszczone będą w hali A i C, w hali B będzie strefa innych aktywności. 

 Mapa terenu prezentuje się następująco: Co zjeść?

Jak wspomina Arkadiusz Stolarski w wywiadzie dla trójmiasto.pl pomiędzy Gdańsk Stage i ERGO Hestia Theatre Stage pojawi się pierwszy mobilny foodcourt w Polsce - niezwykła przestrzeń, w której przez cały czas trwania festiwalu będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej kilkunastu lokali. Za całość odpowiada Montownia, która przenosi się na ten listopadowy weekend na Żaglową 11. Przed halą staną także foodtrucki - pod dachem, w specjalnie przygotowanym namiocie.

 

WODA PITNA

 Na teren festiwalu można wejść z pustym bidonem o objętości nie przekraczającej 500ml, który będzie można napełnić wodą pitną w punktach na terenie AmberExpo. DARMOWA WODA PITNA BĘDZIE DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW FESTIWALU

 

Co robić między koncertami?

KINO

Festiwalowicze będą mieli możliwość obejrzeć kilka filmów - zarówno aktualnych premier, jak i ciekawych dokumentów, a nawet filmów klasy B!

Wszystkie informacje tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/10/inside-seaside-2023-festiwalowe-kino.html

 

 Strefa Rozmów 357 

Jak przystało na festiwal pod patronatem radia, nie zabraknie spotkań z ciekawymi gośćmi i pasjonujących rozmów.

Każdy uczestnik festiwalu będzie mógł wziąć udział w spotkaniach prowadzonych przez dziennikarki i dziennikarzy związanych z Radiem 357 – wśród gospodarzy rozmów będą m.in. Kuba Strzyczkowski, Marek Niedźwiecki, Anna Dudzińska, Michał Olszański, Tomasz Gorazdowski, Agnieszka Szwajgier, Marcin Łukawski i Michał Żakowski.

 Program spotkań wygląda następująco:

11 listopada (sobota)

16.30 – 17.00 Michał Olszański i Joanna Gutral
„Co to stan? Ten DOBROSTAN”

17.30 – 18.00 Tomasz Gorazdowski i Piotr Pogon
„Jak cztery razy wygrać ze śmiercią?”

18.00 – 18.30 Anna Dudzińska i Robert Konieczny
„Czy każdy może być wizjonerem?”

19.15 – 19.45 Kuba Strzyczkowski i Radomir Wit
„Czy polityk prawdę Ci powie?”12 listopada (niedziela)

16.30 – 17.00 Marek Niedźwiecki i Zbigniew Preisner
„Szara Eminencja w przemyśle muzycznym, czyli kto za tym wszystkim stoi?”

17.30 – 18.00 Michał Żakowski i Paweł Reszka
„Zawód: Reporter wojenny, czyli jak niebezpieczeństwo uzależnia”

18.00 – 18.30 Agnieszka Szwajgier i Jan Gołębiowski
„Czy każdy z nas ma zadatki na mordercę?”

19.15 – 19.45 Marcin Łukawski i Tomasz Rożek
„Dlaczego tak bardzo chcemy wiedzieć? Pytania z Księżyca.”

Rozkład godzinowy wszystkich aktywności wygląda następująco:

 


Targi Plakatu i wystawa Assymetry


Targi Plakatu to wydarzenie, które z małej, kameralnej imprezy, stało się popularnym spotkaniem miłośników plakatów i wielkoformatowych ilustracji, skupiającym tysiące uczestników. Artyści, rysownicy, graficy i inni twórcy przedstawią swoje prace podczas Inside Seaside. Będzie można nabyć nie tylko plakaty, ale i unikalne gadżety, takie jak autorskie notesy, kalendarze, zakładki do książek i albumy artystyczne.

Na Inside Seaside będzie też wystawa Assymetry. Tegoroczna edycja wystawy poświęcona jest tematowi asymetrii rozumianej nie tylko jako właściwość obiektów i zdarzeń, ale pojęcie, które można intepretować w plastyczny sposób. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń, jury konkursowe wyłoniło 31 prac, które zostaną zaprezentowane podczas festiwalu.


 

Strefa Winyli

Gdański Sonar Record Store zaprasza do niepowtarzalnej strefy z płytami winylowymi, gdzie będzie można nabyć niezwykle ciekawe wydawnictwa ze świata, w tym artystów prezentujących się na festiwalu, a także z lokalnego trójmiejskiego podwórka.

 

Osoby niepełnosprawne

Festiwal dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Dostępny jest parking dla osób z niepełnosprawnościami, przestrzeń AmberExpo, dostosowana jest także dla osób poruszających się na wózkach. Przy każdej ze scen będą dostępne rampy dla osób z niepełnosprawnościami.


ORGANIZATORAMI INSIDE SEASIDE są AGENCJA LIVE oraz RADIO 357. Wszelkie festiwalowe informacje są tu: https://insideseaside.pl/

a tu są bilety! https://www.eventim.pl/artist/inside-seaside-festival/