wtorek, 24 października 2023

Chelsea Wolfe wyda w lutym nowy album!

9 lutego 2024 - tę datę powinni zapisać sobie miłośnicy mroku i melancholii. Tego dnia ukaże się wyczekiwany, nowy album Chelsea Wolfe o enigmatycznym i nieco przewrotnym tytule "She Reaches Out To She Reaches Out To She". Po kompozycji "Dusk", która zamknie wydawnictwo poznaliśmy nagranie je otwierające. To siódma płyta artystki i pomost między tym, co już stworzyła, a kierunkiem, do którego dąży muzycznie. To także poszukiwanie własnej tożsamości, odkrywanie autentyczności i proces oczyszczenia, uwolnienia się od wszelkich ograniczeń. Choć artystka nie raz przekraczała już gatunkowe granice, tu wchodzi na zupełnie nowy poziom. 

Chelsea Wolfe snuje rozważania nad upływającym czasem. Wykazuje się świadomością, że dotarła już do określonego etapu - czas prężnego kroczenia naprzód dobiega końca. Wolfe kontempluje to, co należy pozostawić za sobą, a jednocześnie zastanawia się, co nas czeka i co można odkryć, gdy już dotrze się do upragnionego wcześniej celu. Jak sugeruje tytuł albumu, „She Reaches Out to She Reaches Out to She” przypomina, aby przede wszystkim słuchać siebie i uważnie sięgnąć do własnego wnętrza - to właśnie w nim cała moc, której potrzebujesz. to płyta o tym, jak dotrzeć do siebie samego i siebie wzajemnie. Sięgnij daleko wstecz i spróbuj spojrzeć wprzód - do końca wszystkich rzeczy, aby uświadomić sobie, że jedyny czas, który naprawdę mamy, jest teraz.

W najnowszej kompozycji, "Whispers in the Echo Chamber” łączy wiele elementów, które  eksplorowała w przeszłości, dryfując między minimalistycznymi syntezatorami i gitarowym ciężarem. Przestrzenne wokale przebiegające przez modułową ścianę Siteka – mają odzwierciedlać te uporczywe, intuicyjne głosy, które zaczynają się w Tobie pojawiać, gdy nadchodzi czas wyjścia ze starego i wkroczenia w nowe.

Na albumie znajdą się następujące utwory:

1. Whispers in the Echo Chamber
2. House of Self-Undoing
3. Everything Turns Blue
4. Tunnel Lights
5. The Liminal
6. Eyes Like Nightshade
7. Salt
8. Unseen World
9. Place in the Sun
10. Dusk


W 2024 roku artystka wyruszy w trasę koncertową. Najpierw wystąpi w Stanach Zjednoczonych, a następnie odwiedzi w kwietniu Londyn i wystąpi na festiwalu Roadburn. Czy będzie więcej koncertów w Europie? Bądźcie czujni!!!