środa, 18 października 2023

Frozen Soul wystąpią w Warszawie


Frozen Soul mają na koncie zaledwie dwie płyty, ale to wystarczyło, by stali się gwiazdami death metalu. Grupa wystąpi 23 lutego w Warszawie. Wraz z nimi zobaczycie równie deathmetalowe Creeping Death i Phobophilic oraz thrashowe Foreseen. Na koncert zaprasza Knock Out Productions! FROZEN SOUL (USA) death metal:
    
    

Riffy, riffy, jeszcze raz riffy, lodowe pustkowia i wyczucie przeboju - dzięki tym atrybutom Frozen Soul prędko wdrapali się na szczyt. Obecnie, mimo krótkiego, bo kilkuletniego stażu, są jednymi z najważniejszych reprezentantów death metalu. Słuchają ich oldschoolowcy, jak i dopiero wchodzący w gatunek nowicjusze. Pochwał nie szczędzą im słuchacze z zupełnie niemetalowych kręgów, jak i śmierćmetalowi weterani. W końcu trasa z Dying Fetus czy liczne festiwalowe strzały nie wzięły się znikąd... Ten zespół brzmi tak, jakby Bolt Thrower powstało dziś i w zupełnie współczesny sposób siało pożogę godną "War Master" czy "The IVth Crusade". Imponujący sukces, imponujące numery i imponujące przesuwanie granicy ciężaru na żywo.

    
    
                
    
    
CREEPING DEATH (USA) death metal:
    
    

Podobnie jak Frozen Soul, Creeping Death również zdążyli zapracować sobie na szacunek deathmetalowych maniacs. Czy jednak powinno to kogokolwiek dziwić? Ten skład na pstryknięcie palca potrafi wykrzesać ogrom ciężaru, zaprezentować klasycznie śmierćmetalowo-florydzki groove, by następnie z tego terytorium przejść do niemal hardcore-punkowych zrywów. Sprawdźcie ich najnowszy album, "Boundless Domain", na którym powyższe atuty są podciągnięte do maksimum. Dodatkowo w singlowym "Intestinal Wrap" parę gościnnych wrzasków dorzucił Corpsegrinder z Cannibal Corpse - znak jakości jak się patrzy.

    
            
        
    
    
FORESEEN (Finlandia) crossover thrash, hardcore punk:
    
    

Mroźna Finlandia kojarzy się raczej z gotykiem, folkiem czy charyzmatycznym rock'n'rollem, a nie thrashem, ale dzięki Foreseen ten stan rzeczy może ulec zmianie. Pełni energii i witalności zawodnicy z Helsinek przenoszą nas do złotych lat 80., oferując naładowany punkiem thrash, który z pewnością ucieszy fanów Overkill, debiutanckiego Exodus czy S.O.D. bądź D.R.I. Z nimi nie ma przebacz.

    
            
        
    
PHOBOPHILIC (USA) death metal:
    
    

Phobophilic to ten rodzaj death metalu, w którym nie macie co liczyć na złapanie powietrza. Załoga z Fargo okłada słuchacza nieustannie, za to skutecznie. Jest tu i absolutny rytmiczny chaos godny Demilich, jest też maksymalna grobowizna skandynawskiego metalu śmierci i przede wszystkim agresja do kwadratu. Polubicie to.
Amerykańska grupa wystąpi 23 lutego w warszawskim klubie Hydrozagadka! Bilety na koncert będą dostępne w sprzedaży od 20 października, 11:00 na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)