środa, 25 października 2023

Cabal, Viscera, Vexed i Lifesick zagrają w Warszawie

Duńczycy z CABAL już na początku roku wyruszą w europejską trasę, na której jedynym polskim przystankiem będzie warszawski VooDoo Club. Zespół wystąpi w stolicy 24 stycznia w towarzystwie brytyjskich Viscera i VEXED oraz swoich rodaków z LIFESICK. Na koncerty zaprasza Winiary Bookings!  


W twórczości duńskiego Cabal można doszukać się inspiracji czerpanych z różnych rejonów muzyki ekstremalnej - pobrzmiewają w niej bowiem echa black czy death metalu, z drugiej strony łamane są przez wpływy nowej fali deathcore’u. Jedno jest pewne - załoga z Kopenhagi nie daje się zaszufladkować, a najlepszym tego dowodem jest ich ostatnia, wydana w zeszłym roku nakładem Nuclear Blast płyta “Magno Interitus”. W ramach jej promocji grupa zagrała europejską trasę u boku Dying Fetus, Nasty i Frozen Soul, objechała Australię wraz z Avianą, Amerykę z Distant, Left To Suffer i Justice for the Damned oraz wystąpiła na festiwalach Copenhell czy Brutal Assault. W styczniu czeka ich kolejna podróż i jest bardzo prawdopodobne, że w jej trakcie Cabal podzielą się nowymi kompozycjami.  

Skład trasy uzupełniają brytyjskie Viscera i Vexed oraz duński Lifesick. Pierwsi w marcu nakładem Unique Leader Records wydali swój drugi album “Carcinogenesis”, a w składzie zespołu znajdziemy wyjadaczy kojarzonych z takimi formacjami jak Heart of a Coward, Sylosis, Martyr Defiled i Nervecell. Alt-metalowcy z Vexed we współpracy z Napalm Records w czerwcu podzielili się krążkiem “Negative Energy”, natomiast Lifesick, którego muzyka jest wypadkową szwedzkiej szkoły death metalu oraz breakdownów w nowoczesnym wydaniu, na początku roku swoją współpracę z wytwórnią Metal Blade otworzą EPką “Love and Other Lies”.

BILETY: https://bit.ly/CABAL_WWA