poniedziałek, 25 września 2023

Koncerty 2023: Co nas czeka w październiku?

Lato jest już jedynie wspomnieniem - idzie jesień, pora krótkich dni i długich, ciemnych wieczorów. To czas w sam raz na klubowe koncerty. Sprawdźmy więc, co będzie działo się w polskich klubach w najbliższym miesiącu, by ukoić jesienną melancholię i zaplanować sobie choć kilka miłych wieczorów z muzyką na żywo.


 

4 października warto wybrać się do wrocławskiego klubu Łącznik, gdzie zaprezentuje się noise rockowy KEN Mode wraz z metalowym objawieniem letnich festiwali, francuską grupą FANGE. Zaprasza Knock Out Productions. We Wrocławiu warto tak naprawdę pozostać nieco dłużej, by posłuchać 9 października innych Francuzów, z Alcest, którym towarzyszyć będzie węgierski The Devil's Trade. To będzie działo się w Starym Klasztorze.  Dzień później w A2 odbędzie się kolejna edycja Ultima Ratio Fest. Zagrają Paradise Lost, Primordial, Hangman's Chair i Omnium Gatherum. Bilety na www.knockoutprod.net


 

Jeśli natomiast będziecie w Poznaniu, 8 października wpadnijcie na koncert Alcest do klubu 2Progi. Tego dnia w Warszawie kameralny koncert zagra Kamrad. Także w Warszawie, 6 października zaprezentuje się French 79. Zaprasza Fource Poland. 

Winiary Bookings w dniach 10-12 oraz 24 i 26 października zapraszają na zwariowane show Little Big

Jeśli macie ochotę na porcję muzyki klasycznej, warto wybrać się na któryś z czterech koncertów Hani Rani, wybitnej polskiej pianistki. Artystka wystąpi 2 października w krakowskim Klubie Studio, 4 października w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, 5 października w poznańskim CK Zamek i 8 października we Wrocławiu, w Narodowym Forum Muzyki. 

Potężną ofertę na październik dla fanów rockowej alternatywy przygotował Alter Art. Na trzy koncerty po długim oczekiwaniu w dniach 11-13 października przyjedzie kolektyw Archive. Brytyjska grupa zagra 11 października w Krakowie w Studiu, 12 października w Warszawie na Torwarze i 13 października w Gdańsku w Starym Maneżu. Koncerty w Krakowie i Gdańsku są wyprzedane, bilety do Warszawy są na www.ebilet.pl. Wyprzedane są także koncerty Black Country, New Road - grupa wystąpi 23 października w Warszawie w Niebie oraz dwa występy PJ Harvey, która 24 i 25 października zagra w warszawskim Palladium. 


Co jeszcze w tych dniach? Knock Out Productions zaprasza 12 października na koncert The Raven Age do Krakowa, Iron Realm Productions i Drizzly Grizzly zaś na dwa wspólne koncerty ROME i Moriah Woods - w Gdańsku 13.10 i 14.10 w Krakowie. Miłośnicy rockowej melodyjności z pazurem powinni rozważyć wycieczkę na koncerty Highly Suspect i The Picturebooks - grupy zagrają 13.10 w Krakowie w Kwadracie i 14.10 w Warszawie w Proximie. Zaprasza Fource Poland. Bilety na www.fource.pl

W dniach 14-15.10 Polskę odwiedzą też fantastyczni Grecy z Villagers Of Ioannina City. Na zaproszenie Soulstone Gathering zagrają w Krakowie oraz w Poznaniu. 

16 i 17 października warto pojawić się na warszawskim Torwarze. W poniedziałek wystąpi tam Royksopp, a dzień później po raz pierwszy w Polsce Fall Out Boy! Zaprasza Fource Poland. Jeśli zostajecie w Warszawie dłużej, zajrzyjcie 18 października do Hydrozagadki, by posłuchać legendarnych The Obsessed. Dzień później grupa zagra w Krakowie. Na koncerty zaprasza Soulstone Gathering!. 

19 października trudny orzech do zgryzienia będą mieli fani muzyki w Poznaniu. W klubie 2 Progi tego dnia zagra Cellar Darling w towarzystwie Iamthemorning, a Pod Minogą wystąpi Conan. Na pierwszy z koncertów bilety u Knock Out Productions, na drugi u Winiary Bookings. 20.10 Cellar Darling zagra też w Krakowie. Trzeci weekend października zapowiada się bardzo intensywnie. 

21.10 w Proximie w Warszawie zagra City and Colour, w Progresji wystąpi progresywna supergrupa The Winery Dogs, a w Krakowie AnnIsOK. Ten zespół do Warszawy przyjedzie dzień później, w Progresji 22.10 wystąpi IAMX, a w klubie VooDoo fantastyczni instrumentaliści z Grails. IAMX 24.19 zagra też we Wrocławiu. Szczegóły na www.winiarybookings.pl

23-25.10 w Warszawie należy do Alter Art, o czym już pisałam. Warto zaś 26.10 zajrzeć do Klubu Hybrydy, gdzie wystąpi belgijski dEUS. Zaprasza Live Nation, a bilety są m.in tu: https://www.ticketmaster.pl/event/deus-bilety/31421 oraz na ebilet.pl

Fani mroku znajdą coś dla siebie na koncertach Panzerfaust i Afsky. Zespoły przyjadą do nas na 3 występy - 24 zagrają w Krakowie, 25.10 wystąpią w Warszawie, 26.10 zagrają w Poznaniu. Zaprasza Winiary Bookings. 27.10 natomiast Knock Out zaprasza do Proximy na koncert Kvelertak. Ci, którzy są zaś na południu Polski powinni rozważyć koncerty w Bielsku Białej i Lublinie. Tam odpowiednio 27 i 28.10 zagra Skalmold. Szczegóły na www.knockoutprod.net.

Koniec października miłośnicy alternatywy powinni zaś spędzić w Warszawie. W Progresji tego dnia wystąpią Swans.  Zaprasza Winiary Bookings! 

 

A co jeszcze w Trójmieście? Niestety nie tak dużo jak w stolicy czy Krakowie, choć poza występami Archive i Rome kilka fajnych wydarzeń proponuje Drizzly Grizzly. 18 października u Misia zadebiutuje zespół ńoko,, 20-go zagra Dezerter, a 26-go wystąpią "Panny Młode" z Lor. Więcej szczegółów tu: https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/

Do gdańskiego Klubu Żak od 21 października zawita festiwal Jazz Jantar.

20.10 zagrają I Think You're Awesome, Jazzpospolita

21.10 zagra Kim Myhr i Ronnie N

27.10 wystąpią LIUN Science Fiction Band, Shay Hazan 

28.10 Allexa Nava Trio, Ikarus

29.10 The Lovexraft Sextet oraz Sławek Pezda Quartet 

bilety znajdziecie na https://tickets.klubzak.com.pl/

Druga odsłona festiwalu w listopadzie! 27.10 w Gdyni, w arenie zagra też Riverside w ramach finału trasy ID.ENTITY Tour. Panowie rozpoczną polską odsłonę trasy w Gliwicach 23.10, a następnie odwiedzą Kraków i Klub Studio 24.10, Toruń i CK Jordanki 26.10, wspomnianą Gdynię, 28.10 wrocławską Halę Orbita i 29.10 warszawski OSiR Bemowo. Jeśli lubicie pejzażowe brzmienia zawsze podane z najwyższą dbałością o jakość, nie przegapcie tych koncertów! 

Tymczasem niebawem kolejny odcinek cyklu. W listopadzie wydarzy się tak dużo, że już na samą myśl można dostać zawrotów głowy.