czwartek, 21 września 2023

Koncertowa jesień z Left Hand Sounds

Jesień to czas gdy przyroda obumiera, dni stają się krótkie i więcej chwil spędzamy pod dachem. To świetna okazja, by zgłębiać kulturę i sztukę. Ciekawą ofertę dla fanów mroczniejszych brzmień zaproponował Left Hand Sounds. Sprawdźcie, kto do nas przyjedzie! Malevolent Creation (death metal, USA)

24.09 Wrocław + Sznur, Redemptor

01.10 Warszawa + Hell-Born, Deivos, Ulcer

Ekipa Phila Fasciany odwiedziła już Poznań i Kraków. Przed nami koncerty we Wrocławiu (24.09) i Warszawie (1.10). Supportami będą Hell-Born, Sznur, Deivos, Ulcer i Redemptor. Krótko mówiąc, sporo plugawego gr(z)ańska.


Altars (death metal, Australia), Fossilization (death metal, Brazylia), Kingdom (death metal, Polska)
23.09 Warszawa


Czy można sobie wyobrazić lepsze połączenie niż australijska wściekłość i brazylijska dzicz? Pewnie można, ale po co. Już w najbliższą sobotę warszawski VooDoo Club zostanie zalany smołą po sam korek.In The Woods... (prog/doom/black metal, Norwegia), Saturnus (doom death, Dania)

19.10 Kraków

Chwila wytchnienia w gęstym lesie nie zaszkodzi. Jedyny polski przystanek trasy niepowtarzalnego In The Woods... w Krakowie, już 19 października.Sigh (black metal, Japonia), Krolok (black/heavy metal, Słowacja)


10.11 Poznań

Czarny koń koncertowej jesieni? Mokry sen "metal collectorsów"? A może po prostu must see? Pierwszy i jedyny koncert Sigh w Polsce, pierwszy i jedyny koncert Krolok. Tym razem w listopadzie do Poznania warto przyjechać nie tylko na rogale!

F.O.A.D. Fest: Dead Congregation, Hell Militia, Pandemonium, Altars Ablaze, Zmyrna i wielu innych

17-18.11 Kraków

Po krótkiej, pandemicznej przerwie do koncertowego kalendarza wraca F.O.A.D. Fest, tradycyjnie w Krakowie, po raz pierwszy w nowej lokalizacji - na Kamiennej 12. Ultra ciężki, grecki śmierć metal, opętani i hipnotyczni Francuzi, a wreszcie legenda polskiej sceny na ekskluzywnym koncercie. To i wiele, wiele innych atrakcji w listopadowy weekend pod Wawelem.

Misthyrming (black metal, Islandia), Darvaza (black metal, Włochy/Norwegia)

29.11 Warszawa

Dwie prawdopodobnie najjaśniej świecące, choć blackmetalowe gwiazdy ostatnich lat. Ten koncert będzie wyprzedany. Żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy.

A co wyjdzie ze sprzężenia sił LHS z Iron Realm Productions? Może kiedyś coś wielkiego, ale póki co wystarczy, że ambitnie. ;)

Ereb Altor (black/viking metal, Szwecja), Enisum (black metal, Włochy)

4.12 Warszawa

5.12 Poznań

Majestatycznie, nastrojowo, niezbyt szybko. Ereb Altor to jest ultimate Bathory worship, a wiadomo, "Bathory is bullshit legend without the fans". Szwedzi, choć znani z koncertów tribute to Bathory, w viking metal potrafią tchnąć własnego ducha i robią to bardzo dobrze. A może nazwa Enisum Wam nic nie mówi? Błąd. Duży błąd.

Hexvessel (leśny rock? czarny folk? zimowe granie?, Finlandia)

11.12.2023 Poznań, Klub Pod Minogą
12.12.2023 Kraków, Zaścianek
13.12.2023 Warszawa, Hydrozagadka

Mat McNerney, jeden z najbardziej niespokojnych duchów współczesnego pogranicza rocka i metalu, nie śpi. Mając za inspirację jedynie otaczającą go naturę mroźną porą, Kvohst napisał “Polar veil” w zupełnej izolacji zimą 2022 r. Skutkiem tego są piosenki, dowodzące jego twórczej siły do odkrywania siebie na nowo i emanujące szamańską transcendencją. Na nowej płycie Hexvessel pojawiają się również takie osobowości jak Chelsea Wolfe i Okoi Jones, lider szwajcarskiego Bölzer.

To co? Wybieracie się? Bilety są tu https://www.biletomat.pl/bilety/organizator/left-hand-sounds/