wtorek, 1 sierpnia 2023

Molybaron i Terra gośćmi specjalnymi Soen w Warszawie

 Poznaliśmy zespoły, które zaprezentują się przed grupą Soen podczas koncertu w Warszawie. To Molybaron grający przebojowy metal o alternatywnym zabarwieniu oraz Terra - zespół, który zadebiutował w ubiegłym roku ciekawym podejściem do muzyki rockowej. Zespoły zagrają 24 września w warszawskiej Progresji. Na koncert zaprasza Knock Out Productions. SOEN (Szwecja) prog metal:

W przyszłym roku Soen wejdzie w drugą dekadę działalności i coś nam podpowiada, że będzie to wejście triumfalne. Szwedzi od samego początku mocno pracowali na swój status, a od czasów “Lykai” z 2017 roku ich notowania stale rosną. Nic dziwnego, bo mają w pełni własny i wsobny przepis na prog metal. Bez dłużyzn, bez niepotrzebnego epatowania techniką. Wielowątkowe aranżacje i skomplikowane zabiegi rytmiczne? Jasne, ale w obowiązkowym pakiecie z ponurymi melodiami oraz energią wywiedzioną z hard rocka czy nawet alt-metalu. Tutaj piosenki zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie, a na żywo ów poziom dodatkowo wzrasta.

Zespół będzie promował nowy album "Memorial", który ukaże się 1 września. 


 MOLYBARON (Francja) alt-metal:

Molybaron grają niespełna dziesięć lat, ale już zdążyli otrzeć się o wielkie festiwalowe czy klubowe sceny, dlatego jako kompozytorzy wiedzą, co chcą osiągnąć. Alt-metal autorstwa paryżan jest więc ułożony z najbardziej chwytliwych, a jednocześnie przemyślanych aranżacyjnie patentów. Francuzi chętnie sięgają po refreny w konwencji “larger-than-life”, uzupełniają to zadziornymi riffami z żelazną rytmiką i oczywiście suto zaprawiają ten gar aspiracji i inspiracji świetnymi melodiami. Do tego mają w sobie także odrobinę progresywnej duszy. Nie brzmi wam to jak idealna propozycja koncertowa?
TERRA (Włochy) prog rock, atmospheric rock:

Terra zadebiutowała dopiero w zeszłym roku, ale kompozytorską grację ma już opanowaną na poziomie godnym starych wyjadaczy. Sami szufladkują to, co robią jako plemienny rock i trzeba przyznać, że robią wszystko, by dowieść trafności tego hasła, często wpadając w niezmącony trans lub oferując wszelkiej maści melodyjne dłużyzny i zawiłe partie gitarowe. Jednocześnie dbają także o odpowiedni poziom ciężaru i generalnie nie pozwalają sobie na stagnację. Takiego prog metalu nam trzeba!Bilety kolekcjonerskie znajdziecie w sklepie Knock Outu, o tu: www.knockoutmusicstore.pl

To nie wszystko! 

Zanim ruszy z impetem trasa promująca "Memorial" Szwedzi z Soen zagrają jeszcze jeden koncert w naszym kraju. Specjalny występ z orkiestrą symfoniczną, obejmujący materiał z albumu "Atlantis" odbędzie się w Inowrocławiu, w ramach festiwalu Ino-Rock. Soen zagra u boku David Cross Band, Collage, Long Distance Calling i Here On Earth. Zestaw w sam raz dla miłośników rocka progresywnego w tradycyjnym wydaniu. Bilety na tę imprezę wciąż są dostępne na www.rockserwis.pl