środa, 16 sierpnia 2023

Infected Rain + Extinction AD + Damnation Of Gods - Poznań, Pod Minogą, 14.08.2023 [GALERIA ZDJĘĆ]

Szczerość i pasja płynące ze sceny, charyzmatyczna wokalistka i bezpośredni kontakt z publicznością - tak było w poniedziałkowy wieczór w Poznaniu za sprawą odwiedzin mołdawskiej grupy Infected Rain.  Kameralna przestrzeń Klubu Pod Minogą zatrzęsła się w posadach, w czym nie przeszkodziły nawet panujące za oknem ekstremalnie wysokie, tropikalne temperatury.

 

To nie był łatwy czas - żar lał się z nieba uniemożliwiając nie tylko jasne myślenie, lecz także normalne funkcjonowanie. Koncert wynagrodził jednak wszystkie trudy i bolączki upalnego dnia, a kamienica, w której mieści się klub okazała się jednym z możliwie najlepszych miejsc na spędzenie wieczoru. 

Koncertowe emocje rozpoczął poznański kwintet Damnation Of Gods,  którzy oparli swoją muzykę na kontrastach mroku i melodyjnej melancholii. Uwagę zwracał wokal Dominiki, która bez problemu balansowała między czystym, delikatnym śpiewem i growlem. Zaintrygowali publiczność, która przyjęła ich bardzo ciepło, wsłuchując się w kolejne prezentowane utwory. 

Nieco więcej energii dostarczyli przybyłym nowojorczycy z Extinction AD, którzy zaserwowali kilka szybkich i dynamicznych strzałów, jak na hardcore punk przystało. Rozruszali publiczność, która ochoczo reagowała na zachęty do kręcenia młynków, skoków i tańców, jakby jutra nie było. Niespecjalnie przeszkadzała im zdecydowanie zbyt wysoka temperatura powietrza. Drewniana podłoga drżała, wprawiana w rezonans za sprawą tempa muzyki i jej szalejących odbiorców. Była to potężna rozgrzewka przez tym, co mieli do zaoferowania członkini i członkowie Infected Rain. 

Mołdawską grupę niejednokrotnie postrzega się przez pryzmat jej charyzmatycznej, oryginalnej wokalistki. Infected Rain to oczywiście nie tylko niesamowita Lena Scissorhands, dysponująca fantastycznym wokalem i świetnie panująca nad publicznością  - to zespół przyjaciół, którzy dają z siebie maksimum, by zapewnić fanom niezapomniane wrażenia i jednocześnie cieszyć się wspólnym czasem na scenie. Ta rodzinna, ciepła atmosfera jest obecna w szczególny sposób podczas tej trasy koncertowej.

Choć grupa jest bardzo znana, ma rzesze fanów na całym świecie i spokojnie wypełniłaby niejeden duży klub czy zebrała publiczność na większym festiwalu, wybrała tym razem kameralną formę koncertów, umożliwiającą bezpośredni kontakt i wymianę energii między zespołem i publicznością. Infected Rain zagrali dla niespełna stuosobowej publiczności w maleńkim klubie, stawiając na to, co jest kwintesencją dobrego koncertu - szczerość i atmosferę. Występ w Poznaniu był jednym z tych, podczas którego można było spojrzeć muzykom w oczy, wymienić uśmiechy, zbić piątki i spotkać się z zespołem po koncercie przy stanowisku z merchem. 

Jeśli doda się do tego fakt, że Infected Rain to w pełni profesjonalny zespół, który dba o jakość i selektywność brzmienia i dopracowanie detali, mamy koncert marzeń. Tak właśnie było Pod Minogą i gdyby nie wspomniany już brak powietrza, którego nie dało się uratować nawet za sprawą klimatyzacji, byłoby idealnie. Z drugiej jednak strony ta duszna, gorąca atmosfera świetnie pasowała do muzyki, pełnej energii, emocji i pasji. Nie brakowało skoków, tańców, interakcji i uśmiechu. 

Infected Rain wystąpili w czteroosobowym składzie, z fantastyczną basistką, wokalistką, gitarzystą i perkusistą. W półtoragodzinnym secie znalazł się przekrojowy materiał, z przewagą dwóch ostatnich albumów, "Endorphin" i "Ecdysis". Był to szczery występ pełen emocji, pasji i radości dzielenia się muzyką. 

Damnation Of Gods

 EXTINCTION AD INFECTED RAIN


Zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem oraz nazwą strony, zamieszczone na tej stronie należą do autora i nie mogą być kopiowane w celach prywatnych ani komercyjnych. Nie wyrażam zgody na pobieranie pojedynczych zdjęć i publikację na portalach społecznościowych bez wcześniejszego ustalenia. Rozpowszechnianie zdjęć jest możliwe wyłącznie poprzez linki do tej strony.

All the photos published on this website, signed with the name and the name of the website, belong to the author and may not be copied for private and commercial purposes. I do not agree to for the publication of the individual photos in social media without prior arrangement. Sharing of photos is only possible using links to this website.