wtorek, 4 lipca 2023

Wspólna trasa Goryczy i Kryształu w październiku

Po występach na m.in. Mystic Festival i Summer Dying Loud, zjawiskowa GORYCZ wyruszy jesienią w trasę promującą ich ostatni album "Kamienie"! Na szlaku będzie towarzyszyć im zespół Kryształ. Czeka was osiem fantastycznych koncertów. Serdecznie zaprasza na nie Piranha Music.

 


 

 

Drugim wydawnictwem zespół ugruntował swoją pozycję jako jednego z ciekawszych młodych zespołów na scenie niezależnej, fenomenalnie łącząc ogromną wrażliwość i sporą dawkę emocji z surową muzyką z pogranicza black i sludge metalu. Wszystko to okraszone jest poetyckimi tekstami wokalisty - Tomasza Kuklińskiego

Na siedmiu z ośmiu koncertów grupie towarzyszyć będą twórcy jednego z najciekawszych ostatnio debiutów post-punk / zimnej fali - stołeczny KRYSZTAŁ. W niektórych miastach pojawią się również goście specjalni: w rodzinnym Olsztynie oraz Toruniu będzie to zaprzyjaźniona KRZTA, natomiast w Krakowie - Narbo Dacal. Reszta gości zostanie ogłoszona wkrótce. 

Piranha Music zaprasza:
06.10 - Olsztyn / Scena Zgrzyt (gościnnie: KRZTA)
07.10 - Warszawa / Hydrozagadka
08.10 - Toruń / NRD (gościnnie: KRZTA)
14.10 - Jarocin / Black Waves Fest*
26.10 - Łódź / Przestrzeń
27.10 - Wrocław / Liverpool
28.10 - Kraków / Alchemia (gościnnie: Narbo Dacal)
29.10 - Katowice / Katofonia
* tylko Gorycz


Olsztyńska Gorycz powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. 2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, zespół wydał w Pagan Records swój debiutancki album “Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Materiał promowany był na żywo m.in. podczas wspólnej trasy z KRZTĄ. Po czterech latach ciszy Gorycz zapowiedziała w końcu następcę świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany "Kamienie" ukazał się w listopadzie, również nakładem Pagan Records i jest logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na "Piachu".
Kryształ to warszawski kwartet, w którego skład wchodzą: Jakub Didkowski, czyli perkusista nieistniejącej już Diuny; Kubczak Dobrzyński na basie, Yuri Kasianenko (znany m.in. z Bastard Disco) oraz gitarzysta Hubert Kos. Zespół gatunkowo odwołuje się do zimnej fali, ale w swojej muzyce zawiera również elementy post punku i shoegaze. Debiutancki album zespołu ukazał się jesienią 2022 nakładem labelu Koty Records. W 2023 zespół wydał singiel "Nieznośnie lekko żyć", który ukazał się na winylowej składance z post-punkiem i zimną falą pt. "Najmłodsza generacja".