Cieszący się od dwóch dekad niezmienną popularnością i słynący z porywających koncertów zespół Enter Shikari wystąpi w Warszawie! Koncert odbędzie się 2 listopada 2023 roku w klubie Progresja. Zaprasza Fource Poland! 
Odkąd założyli się w 2003 roku, będąc jeszcze kolegami ze szkoły w swoim rodzinnym St Albans w Wielkiej Brytanii, Enter Shikari wydali siedem albumów studyjnych i zjeździli cały świat. Ich debiut, "Take To The Skies" pokrył się złotem. Najnowsza płyta, która ukazała się w kwietniu 2023 zajęła zaś zaszczytne 1sze miejsce na brytyjskiej liście najchętniej kupowanych płyt.

 Zespół był zdobywcą wielu nagród i zajmował pierwsze miejsca w plebiscytach czytelników wielu magazynów muzycznych, zbierając nagrody dla „najlepszego zespołu na żywo”, jakby jutra miało nie być. Zagrali około 3000 koncertów na całym świecie, w tym trasy koncertowe wypełniające wielkie stadiony w Wielkiej Brytanii i Europie, supportując wielkich, jak The Prodigy, Linkin Park i 30 Seconds to Mars. Często występowali też na festiwalowych scenach. 


 

Słowo “shikari” w języku hindi oznacza “łowcę”. I taka też jest natura brytyjskiej grupy, która nieustannie poluje w swojej twórczości za nowymi brzmieniami, lawirując stylistycznie pomiędzy post-hardcorem, alternatywnym rockiem i trancecorem, z czasem zapuszczając się też na przyjaźniejsze radiu terytoria electro-popowe, grime’owe czy dance-rockowe.

Bilety na koncert znajdziecie tu: https://fource.pl/pl/events/enter-shikari-23/