czwartek, 11 maja 2023

Nowy album Queens Of The Stone Age już za miesiąc!

 Dokładnie 16 czerwca 2023 roku ukaże się długo oczekiwany, ósmy studyjny album Queens Of The Stone Age. Ekipa pod wodzą Josha Homme'a wypuściła właśnie nagranie, które go zapowiada. Płytę o sympatycznym tytule "In Times New Roman..." promuje nagranie "Emotion Sickness". O czym będzie album? Sprawdźcie poniżej! Hipnotyzujące partie gitar, charakterystyczny głos, poczucie humoru, pustynny sznyt - to wszystko słyszymy w nowym nagraniu i taka też będzie nowa płyta, pełna nieokiełznanych rytmów i psychodelicznej aury. 

In Times New Roman... " został nagrany i zmiksowany w należącym do Homme'a studio Pink Duck  z dodatkowymi nagraniami w studio Shangri-La w Kalifornii. Został wyprodukowany przez Queens of the Stone Age i zmiksowany przez Marka Rankina. Okładkę zaprojektował Boneface, stały współpracownik grupy, autor między innymi doskonałej oprawy graficznej fantastycznego "Like Clockwork". Swoją drogą nowa płyta ukazuje się dekadę po premierze wspomnianej. 

"In Times New Roman... " jest surowy, momentami brutalny i wg prasowych zapowiedzi podobno nie jest polecany osobom o słabych nerwach! Z drugiej zaś strony to prawdopodobnie najpiękniejszy i zdecydowanie najbardziej satysfakcjonujący dla zespołu album w ich dyskografii.

Ostre teksty założyciela, wokalisty i lidera zespołu Josha Homme'a opierają się na natychmiast rozpoznawalnej sygnaturze dźwiękowej QOTSA, rozszerzonej i ozdobionej nowymi rozwiązaniami brzmieniowymi. "In Times New Roman…" pokazuje, że czasem trzeba zajrzeć pod blizny by dostrzec piękno - a czasami same blizny są pięknem.

Będąc trochę obok i mając trudności ze znalezieniem muzyki, do której mogliby się odnieść, członkowie QOTSA zrobili to, co zwykle - nagrali album z muzyką której sami pragną słuchać, jednocześnie dając innym dźwiękowe forum, na którym mogą się zgromadzić. "The world’s gonna end in a month or two" - śpiewa Homme, zadając pytanie: co chcesz zrobić z czasem, który ci pozostał? Homme, Troy Van Leeuwen, Dean Fertita, Michael Shuman i Jon Theodore mogą nie być w stanie nas ocalić, ale dają nam miejsce, w którym możemy przez to przejść.


Na albumie znajdą się następujące utwory:

1.Obscenery
2.Paper Machete
3.Negative Space
4.Time & Place
5.Made to Parade
6.Carnavoyeur
7.What the Peephole Say
8.Sicily
9.Emotion Sickness
10.Straight Jacket Fitting

Przedsprzedaż płyty już ruszyła, o tu: https://www.sonicrecords.pl/zapowiedzi

A jeśli chcecie posłuchać nowego materiału na żywo, okazja nadarzy się 30 czerwca w Gdyni. QOTSA wystąpią na dużej scenie Open'er Festival.