czwartek, 4 maja 2023

Nowy album The Devil's Trade w lipcu!

 Mrok, niepokój i melancholia lejąca się strumieniami - to cechy twórczości Dávida Makó, występującego pod szyldem The Devil's Trade. 14 lipca 2023 nakładem Season Of Mist ukaże się nowy album artysty, o zagadkowym tytule "Vidékek vannak idebenn". Poznaliśmy właśnie pierwszy singiel zwiastujący ten materiał. O czym jest? O czym będzie nowy album?"'Vidékek vannak idebenn' (There’s Landscapes Within) pojawił się w moim życiu, gdy po ponad dekadzie różnych przeżyć nastąpił kres pewnego etapu i rozpoczął się okres przejściowy, prowadzący do rozpoczęcia nowego, przełomowego rozdziału. Wtedy jeszcze nie byłem gotowy, by ukończyć ten album. Musiałem przestawić się z dobrze działającej błogiej nieświadomości i wkroczyć na inny poziom, znacznie głębszy". - zagadkowo objaśnia Makó.  

Tak artysta mówi o pierwszym singlu z płyty: 'Flashing Trough The Lack Of Light'to jedna z najspokojniejszych i najbardziej kojących kompozycji, jakie kiedykolwiek napisałem. Nareszcie dostrzegam drogę wyjścia z miasta, z dala od ludzi i powracam w niej we wspomnieniach do czasów dzieciństwa - najpiękniejszych i najpełniej kształtujących moją osobowość - powracam w góry i nad rzekę. Ten exodus to podkreślenie tego, nad czym koncentrowałem się fizycznie i psychicznie przez ostatnich kilka lat. To utwór o tym, jak wreszcie odnalazłem swój wewnętrzny spokój.

Nowy album The Devil's Trade eksploruje przestrzeń pomiędzy przeszłością i tym, co dzieje się obecnie w życiu artysty. To bardzo osobista płyta. O czasie zawieszenia, o poszukiwaniu własnej drogi, o procesie decydowania się na ważny, kluczowy krok ku zmianie. O przeżywaniu frustracji związanej z poszukiwaniem, o dryfowaniu na pograniczu w poszukiwaniu inspiracji do tworzenia. O tym jest ta płyta. Nie brakuje tu jednak finalnego etapu przekroczenia pewnej granicy i otwarcia nowego rozdziału...

To album nagrany w trio - artystę wspomogli klawiszowiec Gábor Tóth, który wspiera go na koncertach oraz perkusista i przyjaciel Gáspár Binder. Razem stworzyli wyjątkowe dzieło, które przekracza granice gatunków i otwiera dla The Devil's Trade nową, ekscytującą drogę.Na płycie znajdą się następujące utwory: 

1. Felkelék én (3:17)
2. Flashing Through the Lack of Light (6:28)
3. Vidékek vannak idebenn (8:19)
4. Clear Like the Wind (5:36)
5. Liminal (6:42)
6. Fordulj kedves lovam (6:27)
7. All Kings Must Fall (3:30)
8. Új hajnal már nem jő (4:44)

 

The Devil's Trade ruszy w trasę koncertową promującą płytę u boku grupy Alcest. Zespoły wystąpią w Polsce drukrotnie. W 8 października zaprezentują się w klubie 2Progi w Poznaniu, a dzień później w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions! 

Bilety są tu: https://knockoutprod.net/pl