poniedziałek, 8 maja 2023

Lebanon Hanover - Gdańsk, B90 (7.05.2023) [GALERIA ZDJĘĆ]

Mrok, czerń i post-punkowy puls - tak było w niedzielę wieczorem w gdańskiej stoczni. Miłośnicy mrocznych rytmicznych brzmień spotkali się w B90, by wspólnie zatańczyć do pełnych niepokoju i melancholii piosenek. Lebanon Hanover zamienili  stoczniowy klub w smutną dyskotekę.

 


Joy Division, Bauhaus, The Sisters Of Mercy, The Cure, Depeche Mode - znani, uwielbiani, kochani od lat i na lata. Echa ich twórczości rozbrzmiewały podczas koncertu duetu, dopełnione melodiami gitary i basu i niskimi, głębokimi wokalami Larissy Iceglass i Williama Maybelline'a oraz automatu perkusyjnego.  Pozostało tylko tańczyć lub kołysać się w rytm tych dźwięków, które wchodziły w głowę, podkreślając prozę życia codziennego i stając się niezauważalnie ścieżką dźwiękową codziennej szarości. Urbanistyczny klimat Berlina, piękno lasów i nadmorskich wybrzeży, estetyka secesyjna - wszystko te inspiracje złożyły się na niebanalną muzykę, która w otoczeniu stoczniowych żurawi i industrialnej przestrzeni klubu B90 nabrała głębi.

Lebanon Hanover działają od 2010 roku i często wracają do Polski. Zawsze witani są niezwykle ciepło i serdecznie. Nie inaczej było w Gdańsku, gdzie witała ich wrzawa rozentuzjazmowanych fanów. Z utworu na utwór początkowo bardzo zachowawczy muzycy rozkręcali się, tańcząc coraz bardziej energicznie. Mimo mrocznej muzyki wyraźnie wyczuwalna była dobra energia, która udzielała się publiczności. Obie strony czuły się w swoim towarzystwie świetnie. Po godzinie gry i krótkim bisie ukłonili się nisko, dziękując za wspólnie spędzoną niedzielę i zniknęli za sceną.

Dostarczyli miłośnikom estetyki nawiązującej silnie do lat osiemdziesiątych dokładnie to, czego oczekiwali - dawkę mrocznej energii i melancholii, która przeszywa duszę na wskroś.


 LEBANON HANOVER

 


Zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem oraz nazwą strony, zamieszczone na tej stronie należą do autora i nie mogą być kopiowane w celach prywatnych ani komercyjnych. Nie wyrażam zgody na pobieranie pojedynczych zdjęć i publikację na portalach społecznościowych bez wcześniejszego ustalenia. Rozpowszechnianie zdjęć jest możliwe wyłącznie poprzez linki do tej strony.