wtorek, 16 maja 2023

Esben And The Witch - Hold Sacred (12.05.2023)

"Ten album narodził się gorącego, pełnego komarów lata w willi, godzinę drogi od Rzymu. Rozkwitła zimą na opuszczonej plaży w wiosce rybackiej nieopodal Porto, z widokiem na Atlantyk. Odnalazł swą ostateczną formę pośród wiejskiego krajobrazu we Francji i dojrzał w zrujnowanym starym domu, pełnym starych ubrań i książek na wsi w Niemczech" - tak o kulisach powstawania swojej nowej płyty opowiadają członkowie Esben And The Witch. Trio powraca z "Hold Sacred", następcą "Nowhere", na którym celebruje to, co najcenniejsze, zapraszając odbiorcę do świata, w którym dominują cisza, spokój i piękno. 

 


 



Jakie emocje wywołuje ten album?

To oaza spokoju, relaksu, wyciszenia. Jeśli potrzebujesz czegoś nienarzucającego się, koniecznie sięgnij po tę płytę!



W jakim stylu utrzymany jest ten album?

Wokal i bas, gitara, klawisze to składowe tej płyty pod kątem wykonawczym. Nie ma perkusji. Nie ma "hałasów", nie ma krzyku, złości, frustracji - jest spokój, święty spokój, cisza, kojąca ulga. Czyste piękno.


Gdy słyszę tę muzykę widzę…

Przestrzeń pełną zapierającej dech natury. Dawne domy, urokliwie urozmaicające malowniczą okolicę, puste wybrzeże, delikatnie szumiące i kołyszące się fale. 



Kiedy najlepiej słuchać tej płyty?

To bardzo subtelna, delikatna muzyka, która idealnie sprawdzi się wieczorową porą, po długim, ciężkim dniu. 



O czym jest ten album?

Chroń to, co najcenniejsze - to przesłanie towarzyszące płycie. W świecie, w którym zło czai się na każdym kroku warto pamiętać o najbliższych, a także o tym, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne i postarać się odnaleźć spokój wewnętrzny. Gdzie go szukać? Wszędzie tam, gdzie nie przeszkadzają dodatkowe bodźce, np. w podobnych miejscach, w jakich powstawał ten materiał (patrz powyżej). 



Kto powinien sięgnąć po ten album?

Każdy, kto ceni subtelne damskie wokale i nienachalną muzykę, która wymyka się gatunkowym szufladom. Każdy, kto chce odpocząć od zgiełku i zanurzyć się w pięknie. 



Dlaczego warto tego posłuchać?  

już wiecie :)


75% 

Posłuchaj płyty: Esben And The Witch - Hold Sacred