czwartek, 18 maja 2023

Blood Ceremony - The Old Ways Remain (5.05.2023)

To, że lubimy w dużej mierze to, co już znamy wiadomo nie od dziś. Fajnie korzystają z tej prawidłowości członkowie Blood Ceremony, którzy ożywiają muzykę sprzed lat, dodając jej autorskiego charakteru. Ich muzyka przywołuje wspomnienia, a jednocześnie wnosi coś świeżego do szeroko pojętego nurtu muzyki rockowej. "The Old Ways Remain" to po prostu fajne, chwytliwe piosenki z nutą nostalgii.Jakie emocje wywołuje ten album?

Przywołuje wspomnienia, bo to bardzo nostalgiczna muzyka - przywodzi na myśl lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku, czasy, gdy kształtowała się mroczniejsza muzyka rockowa, gdy rodził się metal. 

Wywołuje uśmiech, bo słucha się jej świetnie, o dowolnej porze.Co wyróżnia ten materiał na tle innych płyt?

zdecydowanie partie fletu grane przez wokalistka, która przy okazji też świetnie śpiewa

A poza tym? Po prostu dobrze się tego słucha! W jakim stylu utrzymany jest ten album?

psychodelia w starym stylu i z nowoczesnym sznytem, z doom metalową, lecz bardzo subtelną nutą i progresywną pejzażowością

dużo tu chwytliwych refrenów i po prostu dobrych gitarowych piosenek!Gdy słyszę tę muzykę widzę… 

 album ze starymi zdjęciami, wspomnienia dawnych koncertów bez smartfonów, okładki płyt z lat siedemdziesiątych - kolorowe, z charakterem

rozkwitającą licznymi barwami wiosnę, ciepłe niezobowiązujące dni


Kiedy najlepiej słuchać tej płyty?

kiedy tylko poczujecie, że macie ochotę na niezobowiązującą wycieczkę w przeszłość

Blood Ceremony też tego potrzebowali, bo wrócili po siedmiu latach przerwy, by jeszcze raz zanurzyć się w tym, co kochają najbardziej. To ich piąta płyta. Kto powinien sięgnąć po ten album? 

Każdy, kto lubi gitarową muzykę i ceni ją przede wszystkim za melodyjność. Oczywiście też wszyscy ci, którzy chcą po prostu posłuchać czegoś dobrego, niezależnie od gatunkuDlaczego warto tego posłuchać?

To fajna, spójna i bardzo ciekawa płyta, w dodatku świetnie zaśpiewana. Ma chwytliwe refreny, dużo fajnych zwrotów akcji i świetnie brzmi. Czego chcieć więcej?


 86% 

Posłuchaj płyty: Blood Ceremony - The Old Ways Remain