czwartek, 20 kwietnia 2023

Summer Dying Loud 2023 - poznaliśmy trzeciego headlinera!

Z czym kojarzy wam się czwartek? Z końcówką tygodnia, początkiem weekendu, a może czymś innym? No właśnie - od kilku tygodni czwartek budzi wyłącznie jedno skojarzenie - ogłoszenia na Summer Dying Loud! Tym razem jest naprawdę mocno, bo poznaliśmy headlinera i trzech innych fantastycznych artystów! Kto to taki? Zobaczcie :)


Dla wielu to nadzespół, jedna z najważniejszych kapeli, które ukształtowały metal, prawdziwa legenda, krocząca ramię w ramię z Samael i licznymi wcieleniami Toma Warriora. Coroner od wczesnych lat osiemdziesiątych cieszy się w Polsce ogromnym uznaniem. Ten zespół nie ma złej płyty i nie da się go nie lubić! Krążą pogłoski o nowym materiale... o następcy wydanego 30 lat temu "Grin". To co, posłuchamy razem tego doskonałego technicznie i ponadczasowego trash metalu? Przybywajcie licznie, bo taka okazja może się nie powtórzyć! 

 


 

Tona gruzu przyleci do nas z Kanady. Death metal w najczystszej postaci, przed którym uginają się pióra recenzentów i łamią karki maniaków na koncertach. Ich debiutancki album “Suppuration morphogénésiaque” zebrał cały wianuszek pozytywnych opinii od wielbicieli śmierć-metalu. Najwyższy czas zaprezentować ten materiał na żywo w Polsce! Przed Wami Sedimentum


 

 Kolejna tona gruzu to import prosto z USA, wykuty z ropnego mroku Portland w stanie Oregon. Autophagy przebił się przez stos zgniłych zwłok obecnej death metalowej sceny i coraz śmielej wspina się wyżej w hierarchii ciekawych, nowych tworów grających ekstremalną muzykę. Wspierał nawet legendę - Sadistic Intent w ich pierwszym występie na żywo. Ich debiutanckiemu albumowi “Bacteriophage” nie da się odmówić świeżego spojrzenia na death metal jednocześnie wyraźnie hołdujący starej, szwedzkiej szkole. 

 


 

Mir to post black metalowy projekt utworzony w 2018 roku przez gitarzystów z lokalnej Wrocławskiej sceny: Spaceslug i 71tonman. Po roku skład uzupełnił perkusista z The Burning Hands oraz basista Spaceslug/Palm Desert. 31.03.2023 ukazał się pierwszy długograj pt "Season Unknown". W piekarniku już kolejne wydawnictwo, które prawdopodobnie ukaże się jesienią 2023. Zespół lawiruje pomiędzy Black Metalem, Stonerem i Post Metalem, łącząc wszelkie inspiracje i naleciałości zebrane przez ostatnie lata zamknięcia w piwnicy. - tak piszą o Mir organizatorzy. Pora przekonać się, jak ten materiał brzmi na żywo! Zostały jeszcze 4 ogłoszenia. Pora jednak planować wycieczki festiwalowe już teraz. 

Wszystkie bilety dostępna na ebilet.pl/summerdyingloud !