środa, 19 kwietnia 2023

Orbit Culture zagra przed Arch Enemy!

Poznaliśmy zespół, który otworzy polskie koncerty Arch Enemy. To również pochodzący ze Szwecji Orbit Culture. To będzie potężny death metalowy wykop z dużą dozą melodii! Na koncerty zapraszają klub B90 i Knock Out Productions! 
Orbit Culture posiedli dar miksowania ekstremy z melodią już na wysokości debiutanckiego “In Medias Res”. Melodyjny death metal w ich wykonaniu to kompromis między ciężarem a chwytliwością, czego dowodzi choćby ostatni jak dotąd krążek “Nija” z 2020 r. To brzmienie, które z pewnością pokochają fani Gojiry!


Bilety na dwa polskie koncerty Arch Enemy i Orbit Culture znajdziecie na: https://b90.tickets.pl (tylko Gdańsk!) oraz https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie do Krakowa)

    
    
    
    
ARCH ENEMY (Szwecja) melodic death metal:

Michael Amott może być z siebie dumny, bo zapisał się na kartach historii death metalu w różnych składach (m.in. Carcass czy Carnage), a Arch Enemy to najpopularniejszy, największy i zdecydowanie najbardziej dopracowany z nich. Recepta Szwedów na idealną krzyżówkę między doniosłością wpadających w ucho heavymetalowych melodii i śmierćmetalowej rzezi niewiniątek okazała się skuteczna jak diabli. Koncerty w wielkich klubach, na halach - nie byłoby tego, gdyby nie wzorcowo opanowana sztuka pisania piosenek. Zeszłoroczne “Deceivers” mówi w tej materii najwięcej: riffy was zgniotą, solówki zachwycą, a wokale i refreny nie wypadną z głowy nawet po długim. Na żywo te wszystkie elementy kopią kilkukrotnie mocniej, więc nie pożałujecie.

ORBIT CULTURE (Szwecja) melodic death metal:


Melodyjny death metal jest coraz rzadziej eksploatowanym nurtem, ale Orbit Culture podtrzymują jego tradycję w najlepszy z możliwych sposobów. Ich twórczość to suma wycyzelowanych do perfekcji składowych wpisujących się w nowoczesne podejście do gatunku, a wykonawcza precyzja i smykałka do hitów robią swoje. Wściekły galop sekcji rytmicznej? Jest. Powłóczyste melodie gitar? Także. Niemal thrashowy groove i przeplatające się tempa wyścigowe z tymi średnimi? Również. Brzmią świetnie, co nie powinno dziwić nikogo, w końcu to Szwedzi.

Przedsmak koncertu Orbit Culture już podczas Mystic Festivalu. Grupa zagra na Park Stage  8 czerwca. 

Zobaczcie, jak prezentują się w festiwalowych okolicznościach: 
Zagrają:
ARCH ENEMY (Szwecja) melodic death metal
+
Orbit Culture (Szwecja) melodic death metal


Kiedy: 5 lipca (środa) 2023
Gdzie: Gdańsk, B90, ul. Elektryków
Bilety: 129/139 zł – przedsprzedaż, 150 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Kiedy: 6 lipca (piątek) 2023
Gdzie: Kraków @ Studio, ul. Budryka 4
Bilety: 129/139 zł – przedsprzedaż, 150 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions


Bilety są dostępne na:
- SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
- B90 (tylko Gdańsk!)