czwartek, 27 kwietnia 2023

Globaltica 2023: Znamy pierwszych artystów!

Fantastyczni artyści z całego świata, otwarta publiczność i wspaniała atmosfera, która udziela się każdemu, kto wybierze się na ten festiwal - to Globaltica, coroczne święto muzyki świata odbywające się rokrocznie w Gdyni w Parku Kolibki. W tym roku festiwal obchodzi swoje osiemnaste urodziny i staje się pełnoletni. To z pewnością będzie huczna impreza pełna niezapomnianych chwil. Tegoroczna edycja potrwa trzy dni, od 20 do 22 lipca. Poznaliśmy już pierwszych artystów, którzy zaprezentują się w Gdyni. Kto to taki? Sprawdźcie poniżej!


Globaltica wpisała się na stałe w kalendarz letnich festiwali w Trójmieście, co roku oferując fantastyczny, pełen niespodzianek line up koncertowy, a także szereg wydarzeń towarzyszących, jak warsztaty czy spotkania. 

Tegoroczne święto otworzy koncert w Gdyńskim Centrum Filmowym 20 lipca wystąpią KANTA dAb dAb, trio łączące tradycję z nowoczesnością!

Muzycy wykorzystując brzmienie sitaru, basu i instrumentów perkusyjnych łączą tradycyjną i klasyczną muzykę nepalską z elementami zachodnimi tworząc wyjątkową, pełną improwizacji fuzję będącą znakiem charakterystycznym współczesnego Nepalu. Ich muzyka mająca swe źródła w wysokich Himalajach przenosi słuchacza w odległe rejony, gdzie klasyczne ragi, nepalskie melodie ludowe i współczesny groove przenikają się nawzajem.


 

Organizatorzy ogłosili jeszcze 2 artystów, którzy zaprezentują się w sobotę 22 lipca. To  Susana Baca i Mokoomba!

Susana Baca to trzykrotna zdobywczyni nagrody Latin Grammy, wokalistka, kompozytorka i etnomuzykolożka, która jest absolutną pionierką world music i jedną z najpopularniejszych artystek pochodzących z Peru. Mając afrykańskie korzenie poświęciła większość swojej kariery na zachowanie afro-peruwiańskich tradycji muzycznych swojego kraju i przedstawienie ich światu.


 

Mokoomba to niesamowicie utalentowana sześcioosobowa ekipa z Victoria Falls (Zimbabwe), która przez krytyków została okrzyknięta najbardziej ekscytującym zespołem z Afryki XXI wieku. Muzycy mają na swoim koncie występy w ponad 40 krajach, na największych i najbardziej prestiżowych scenach świata. Koncertowali między innymi na festiwalu Sziget, Roskilde, North Sea Jazz, w nowojorskim Apollo Theatre, na New Orleans Jazz i w wielu innych miejscach.


 

Więcej informacji już wkrótce. Znajdziecie też je tu: https://globaltica.pl/#/PL/home

Bilety znajdziecie tu: https://globaltica.interticket.pl/