czwartek, 16 marca 2023

Summer Dying Loud 2023 - Ampacity, Ketha, Gallower oraz Squash Bowels wystąpią na festiwalu!

Na Summer Dying Loud bez wątpienia królować będzie w tym roku międzygatunkowy eklektyzm. Organizatorzy ogłosili właśnie kolejną czwórkę artystów, którzy dołączyli do składu festiwalu. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią Ampacity, Ketha, Gallower oraz Squash Bowels!


 

 Tym razem będzie kilka powrotów. 

Ampacity powróciło z artystycznego niebytu dość nieoczekiwanie. Zapowiedziana na koniec marca płyta i majowa trasa koncertowa pozwolą nam na nowo wejść w psychodeliczno - kosmiczny świat, który mamy nadzieję, w pełni pochłonie nas podczas Summer Dying Loud. W sieci pojawił się już singiel Edisonade z nadchodzącego albumu. O tu: Po definitywnym, ogłoszonym zakończeniu działalności - jeden z najbardziej oryginalnych polskich składów - powrócił z nowym materiałem i nową energią. Trudny do jednoznacznego zdefiniowania materiał, który trafił na album Wendigo przypadł do gustu miłośnikom nieszablonowego podejścia do muzyki na tyle, że w niedługim czasie nakład pierwszego bicia się wyprzedał. Jeśli chcecie się przekonać dlaczego zaplanujcie w festiwalowej rozpisce koncert Kethy!
 
 
Są młode kapele, które po prostu jadą na modzie na “oldskull”, wykorzystując ograne patenty, ale są też zespoły jak Gallower, gdzie zgadza się absolutnie wszystko - może poza aktualną datą w kalendarzu. Jeśli chcecie przenieść się w czasie o cztery dekady i na nowo poczuć energię, wściekłość epoki pierwszego kucia ekstremalnego grania to Gallower ma w sobie wszystko co trzeba, by ta podróż odbyła się pierwszą klasą! To potężne trio z pewnością dostarczy wam energii swoją muzyką! 
 
 


Squash Bowels to grupa, którą organizatorzy mieli na celowniku od dawna, a teraz nadarza się chyba najlepsza okazja, by te plany koncertowe zrealizować. Obecnie zespół funkcjonuje w czteroosobowym składzie co gwarantuje jeszcze większą intensywność sonicznego masażu uszu i kończyn. Pamiętajcie, że to jeden z najbardziej zasłużonych zespołów polskiej sceny goregrind, tak więc wypada przyjąć grupę godnie i jak przystało na stylistykę. Kończyny mają latać w powietrzu!
 
 


 
 
I jeszcze garść ważnych informacji porządkowych: 

A wszystko to będzie działo się terenie aleksandrowskiego MOSiRu w dniach 7-9 września.