sobota, 4 marca 2023

Powiększa się skład Metal Mine Festival

 Metal Mine Festival, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Wałbrzychu, ogłosił kolejnych artystów, którzy zaprezentują się na terenie Starej Kopalni. To Medico Peste, Dormant Ordeal, Deadpoint i Baalzagoth. Czeka nas solidna dawka death i black metalu.

 


 

MEDICO PESTE to polski black metalowy zespół założony w 2010 roku. W 2011 roku formacja wydał demo, a wkrótce potem debiutancki album „א: Tremendum et Fascinatio”. Debiut krakowskiego ansamblu zaimponował fanom na całym świecie wyrazistym podejściem do black metalu. Kolejne wydawnictwa: „Herzogian Darkness" oraz „ב:The Black Bile” udowodniły klasę zespołu. Tematyka tekstów oscyluje wokół szaleństwa i religii, a psychopatyczny i pełen wściekłości black metal jest przeplatany szeregiem innych wpływów, między innymi awangardą, post-punkiem i muzyką kabaretową.

 


 DORMANT ORDEAL powstał w 2005 roku jako jednoosobowy projekt Radka Kowala, by po trzech latach przeistoczyć się w pełnoprawny zespół. Formacja gra techniczny i dysonansowy death metal. W swoim dorobku mają trzy albumy studyjne oraz wiele udanych koncertów, między innymi u boku Decapitated.

DEADPOINT to zespół wywodzący się z Wrocławia. Grupa ma w swoim składzie charyzmatycznego chilijskiego wokalistę - Cristiana Segura. Ich muzyka czerpie z wielu podgatunków: od thrashu, przez groove metal, aż po metalcore. Na swoim koncie mają dwa albumy: "The Art of Deception" (2015) oraz świetnie przyjęty "Devide of Solemn Rot" (2021).

BAALZAGOTH - polski zespół grający death metal, solidnie doprawiony black i doom metalem. W maju 2022 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Morbid Persecutions", która zebrała wiele pozytywnych opinii i pozwoliła zespołowi dzielić scenę m.in. z Ancient Rites czy Batushka. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na nowy album.

Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia w Starej Kopalni w Wałbrzychu. (wydarzenie)

Wystartowała przedsprzedaż pierwszej puli biletów:
200 zł – karnet 2-dniowy
220 zł – karnet 2-dniowy + pole namiotowe
Bilety można nabyć na Ticketmaster.

 Więcej szczegółów już niebawem!