poniedziałek, 27 marca 2023

Ihsahn - Fascination Street Sessions EP (24.03.2023)

Jeśli tęskniliście za nieco wyrafinowanym, progresywnym brzmieniem, sprawdźcie, co na swoim nowym wydawnictwie proponuje Ihsahn. Vegard Sverre Tveitan jak zwykle składa utwory bezbłędnie niezależnie od tego, czy wykorzystuje growl czy czysty wokal i świetnie dopasowuje się z gośćmi, których zaprosił do realizacji tego projektu.Gdy słucha się tego materiału od razu wiadomo, z kim mamy do czynienia. "Fascination Street Sessions" to dopracowana i fajnie wyważona płyta utrzymana w stylu znanym fanom artysty, ukazująca raz jeszcze jego szerokie spektrum muzycznych zainteresowań.

Te harmonie wokalne w "The Observer" to miód na uszy miłośników wyrafinowanego metalu i rozbudowanych kompozycji w stylu Opeth. Nic w tym dziwnego - Ihsahn pracował nad brzmieniem tej płyty z producentem Jensem Borgenem. Wyraźnie podkreślony jest tu także ujmujący wokal przyjaciela artysty Øysteina H. Aadlanda, grającego na klawiszach. 

Równie charakterystyczne są dwie kolejne kompozycje - nieco mroczniejszy "Contorted Memories" z flagowym growlem Ihsahna oraz utwór finałowy. W "Dom Andra" zasłuchiwać się można bez końca, nie tylko ze względu na jak zawsze pełen emocji głos Jonasa Renkse z Katatonii, ale przede wszystkim na pełną ciepła, kontrastującą z melancholią melodię.

Jedynym mankamentem tej EPki jest jej długość - to muzyka, której chciałoby się słuchać co najmniej te pół godziny - kilkanaście minut zdecydowanie nie zaspokaja apetytów."Fascination Street Sessions" to bardzo solidna i spójna propozycja, na której udało się uchwycić naturalną energię studia nagraniowego i świetną zabawę artystów podczas prac nad muzyką. Co tu dużo pisać - to bardzo naturalna i pięknie dopracowana krótka forma, nagrana z potrzeby serca. Czego chcieć więcej?

79%

Posłuchaj EPki: Ihsahn - Fascination Street Sessions