poniedziałek, 20 marca 2023

Highly Suspect na dwóch koncertach w Polsce

Wielokrotnie nominowano ich do nagród Grammy. Ich muzyka jest bardzo przystępna, a zarazem nietuzinkowa. Highly Suspect to zespół, który na rockowej scenie nigdy nie podąża za innymi, tylko instynktownie i przekornie obiera własną ścieżkę. Zespół przyjedzie do Polski na dwa koncerty w towarzystwie duetu The Picturebooks. Na koncerty zaprasza Fource Poland. 
Amerykański kwintet nie tylko opowiada o łamaniu zasad oraz podbijaniu nowych terenów, ale rzeczywiście to robi. Ich brzmienie to niezrównoważona mieszanka chropowatych gitar, niepokojącego fortepianu, pokręconych syntezatorów, hip-hopowej produkcji, filmowej wizji oraz przepięknie opętanych wokali. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi stali się światowym fenomenem, który zgromadził wokół siebie rzesze gorliwych fanów, znanych jako MCID (My Crew Is Dope).


 

Zaczynali jako undergroundowa ciekawostka, po czym wdrapali się do mainstreamowej infamii z debiutanckim albumem “Mister Asylum” (2015) i zaledwie rok później ugruntowali swoją pozycję płytą “The Boy Who Died Wolf”. Oba wydawnictwa były nominowane do Grammy za najlepszy rockowy album, a pochodzące z nich single pokryły się złotem i trafiły na listy Billboardu. Wydane w 2019 roku “MCID” to ich najbardziej zróżnicowania brzmieniowo i frapująca tekstami propozycja, udowadniająca że świetnie odnajdują się we współpracy zarówno z grupą Gojira czy gwiazdą trapu Young Thugiem. Od tamtego czasu zgromadzili na koncie setki milionów streamów i wyprzedali liczne koncerty na wielu kontynentach. W ubiegłym roku powrócili z krążkiem “The Midnight Demon Club” na którym rzucają muzyce rockowej wyzwanie, by ponownie stała się groźna, a nawet zmieniająca życie. Po jego wydaniu zostali zaproszeni przez zespół Muse jako support podczas ich amerykańskiej trasy.

Highly Suspect zagrają u nas 2 koncerty:

13 października wystąpią w Krakowie (Kwadrat) 

14 października zagrają w Warszawie (Proxima).

 

Bilety będą dostępne od 24 marca o tu:  https://fource.pl/pl/events/highly-suspect-wwa-23/

Przed gwiazdami wieczoru zaprezentuje się duet The Picturebooks.  

Czasówka:

19:00 - drzwi
20:00 - The Picturebooks
21:00 - Highly Suspect