sobota, 18 marca 2023

Einar Solberg powraca z drugim solowym singlem!

Wokalista Leprous, Einar Solberg powraca z drugą zapowiedzią swojej solowej płyty. To jeszcze jedna bardzo osobista i pełna emocji piosenka, zawieszona gdzieś na pograniczu progresywnych eksperymentów znanych z dokonań artysty w ramach macierzystej formacji i chwytliwych, niemal popowych zagrań. Jeśli lubicie szczerą muzykę, posłuchajcie koniecznie. "16" to opowieść o trudach dorastania i traumatycznym czasie, w którym artysta dojrzał, lecz także o odnalezieniu swojego miejsca na świecie i roli, jaką odegrała w jego życiu gra w zespole. Jak podkreśla artysta będzie to płyta, na której znajdziecie pełną paletę emocji.

"A Beaufiul Life" to jedna z najbardziej przystępnych kompozycji na płycie:


Einar, który oprócz śpiewu gra na klawiszach, nagrał ten album z fantastycznymi muzykami - perkusistą  Agent Fresco, Kelim Guðjónssonem, basistą Torem Egilem Krekenem, gitarzystami Benem Levinem i  Magnusem Bormarkiem oraz znanym ze współpracy z Leprous wiolonczelistą Raphaelem Weinrothem Browne i skrzypkiem Chrisem Baumem. 

O pierwszym singlu z płyty, "Grotto", więcej tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/02/einar-solberg-z-leprous-wyda-solowy.html

Solowy album Einara Solberga, "16" ukaże się 2 czerwca 2023 roku nakładem Inside Out Music. Można go już zamawiać tu: Pre-order 16.