sobota, 11 lutego 2023

Einar Solberg z Leprous wyda solowy album

To prawdziwa gratka dla miłośników melodii i muzyki wymykającej się gatunkowym ramom. Einar Solberg, obdarzony fenomenalnym głosem wokalista norweskiej grupy Leprous wydaje solowy album. "16" ukaże się  2 czerwca nakładem Inside Out Music. Co na nim znajdziemy? Po opublikowanym niedawno singlu można wnioskować, że będzie to ekscytująca wycieczka w kierunku alternatywnego popu i elektroniki, podczas której nie zabraknie osobistych opowieści i brzmień bliskich sercu wokalisty.

 


 

Jak wspomniano na stronie wytwórni "16" będzie zbiorem kompozycji intymnych, nawiązujących do osobistych zdarzeń z życia artysty, które miały wpływ na to, co wydarzyło się w kolejnych latach. To materiał imponujący energią, nieco nieokiełznany, ale wciąż silnie zakorzeniony w muzycznym świecie Einara. To płyta pełna zaskoczeń i efekt współpracy artysty z fantastycznymi muzykami i przyjaciółmi Solberga.

Na albumie usłyszycie między innymi tych związanych z rockiem progresywnym, jak Ben Levin z Bent Knee i Toti Gudnason z Agent Fresco, wiolonczelistę znanego ze współpracy z Leprous, Raphaela Weinrotha-Browne, Ihsahna oraz Magnusa Bormarka z altfolkowego norweskiego Gåte.

Einar Solberg tak mówi o tej płycie: 

Nazywa się „16”, bo w tym wieku w moim życiu zaczęły się dziać naprawdę złe rzeczy. Między 16 a 19 rokiem życia wydarzyło się wiele przełomowych rzeczy, które mnie odmieniły. Straciłem wówczas swoją niewinność i zacząłem sobie zdawać sprawę, że życie to nie przelewki i mogą się wydarzyć paskudne rzeczy. Przez te trzy lata miało miejsce wiele drastycznych zdarzeń, ale ten album opowiada nie tylko o tych złych. To też historia o tym, jak zacząłem grać z zespołem i odnalazłem społeczność, do której mogłem przynależeć. Ten album porusza całe spektrum emocjonalne.

Materiał zapowiada doskonały singiel "Grotto"


 

 Na płycie znajdą się następujące utwory:

01. - 16
02. - Remember Me
03. - A Beautiful Life
04. - Where All The Twigs Broke
05. - Metacognitive
06. - Home
07. - Blue Light
08. - Grotto
09. - Splitting The Soul
10. - Over The Top
11. - The Glass Is Empty

 

Album dostępny jest w przedsprzedaży za pośrednictwem omerch,com, o tu: https://www.omerch.com/shop/einarsolberg/