sobota, 11 lutego 2023

Zbliżają się polskie występy Swallow The Sun i Avatarium

Przekładane kilkukrotnie z powodu pandemicznych perturbacji występy Swallow The Sun zbliżają się wielkimi krokami. Uwielbiany w naszym kraju doom metalowy zespół z Finlandii przyjedzie do nas w towarzystwie Szwedów z Avatatium już na początku maja na dwa koncerty. Zespoły zaprezentują się 5 maja w gdańskim Drizzly Grizzly i dzień później we Wrocławiu, w Klubie Łącznik. Na koncerty zapraszają Drizzly Grizzly oraz Iron Realm Productions. 
Na planowanej trasie Swallow the Sun będzie promować swój ósmy album „Moonflowers”, który ukazał się w listopadzie 2021 r. nakładem Century Media Records. Możecie poczytać o nim tu: 

 https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/11/swallow-sun-moonflowers-19112021.html

Wszystkim kawałkom z „Moonflowers” towarzyszyć będą animowane teledyski. Na trasie Finom towarzyszyć będzie szwedzka kapela Avatarium łącząca elementy doom metalu i progresywnego rocka. Zespół powołany do życia przez Leifa Edlinga, założyciela Candlemass, i zrzeszający m.in. perkusistę Tiamatu Larsa Skölda, wydał w 2019 r. czwartą płytę „The Fire I Long For”. Na koncertach w Polsce zaprezentuje też nowy materiał.Jako support wystąpi Shores of Null, włoski projekt Melodic Black/Doom metalowy.


 

Bilety do Gdańska są tu: https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/pl/eventinfo/101/swallow-the-sun-avatarium