czwartek, 2 lutego 2023

Enslaved zagra na Summer Dying Loud!

 Poznaliśmy kolejną gwiazdę, która we wrześniu zagra podczas czternastej edycji Summer Dying Loud. To wyczekiwana przez polskich fanów norweska grupa Enslaved! Kto jeszcze zagra na festiwalu? Sprawdźcie poniżej! Enslaved fanom metalu przedstawiać nie trzeba. To jeden z najbardziej oryginalnych zespołów ostatnich lat, który nie boi się eksperymentować. Jedna z najważniejszych nazw norweskiej sceny przełomu wieków zagra na festiwalu przekrojowy set, w którym nie zabraknie zarówno wyczekiwanych wikińskich hymnów jak i progresywnych kawałków z najnowszych albumów, w tym nadchodzącej, szesnastej płyty "Heimdal", która ukaże się 3 marca. 

 


O Enslaved możecie też poczytać tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2020/10/enslaved-utgard-2102020.html 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/10/enslaved-caravans-to-outer-worlds.html


To nie wszystko. Do składu dołączyły też 3 świetnie zapowiadające się zespoły - MAG, Misguided oraz bHP, każdy z nich inny, każdy wyjątkowy. 

Toruński MAG prezentuje autorską wizję doom metalu, owianą mistyczną aurą, tajemnicą i wyróżniającą się tekstami o szerokim polu do interpretacji. Pod koniec ubiegłego roku zespół powrócił z drugim albumem, o którym piszę tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/12/mag-mag-ii-pod-krwawym-ksiezycem.html


Misguided mają na razie na koncie debiutancką EPkę (o niej tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/07/misguided-st-ep-23072021.html), ale już myślą nad jej długogrającym następcą. Są fantastyczni na żywo i doskonale wiedzą, co robią. Miałam przyjemność przekonać się o tym już dwukrotnie, ostatnio podczas występu w Desdemonie w Gdyni: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/03/hexis-misguided-back-to-skull-gdynia.html

Jak poradzą sobie na SDL? Jestem pewna, że świetnie! 


 

Słuchaliście kiedyś nu-metalu? Na pewno choć w niedużym stopniu, mimo że było to wyszydzane przez tzw. starą szkołę. Teraz moda na takie granie powraca, co nie znaczy, że to źle. Są wśród wykonawców czerpiących z tej estetyki zespoły oryginalne i mające coś do powiedzenia. bHP robią swoje i wiedzą, co robią. Jak zabrzmią na żywo, przekonacie się już we wrześniu!

 
 

 
 
Summer Dying Loud odbędzie się na terenie MOSiRu w Aleksandrowie Łódzkim w dniach 7-9 września 2023 roku.

Najtańsza pula festiwalowych karnetów o tu:  ebilet.pl/summerdyingloud