czwartek, 12 stycznia 2023

My Dying Bride headlinerem Summer Dying Loud!

Poznaliśmy nowych artystów, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej edycji Summer Dying Loud. Organizatorzy przygotowali naprawdę mocne uderzenie, które wielu fanów metalu przyprawi o zawrót głowy. We wrześniu w Aleksandrowie Łódzkim wystąpią: My Dying Bride, którzy będą headlinerem jednego z festiwalowych dni, a także Blindead23, Grieving i Distruster. Tym samym na jednej scenie będzie okazja doświadczyć zarówno klasyki jak i świeżej krwi. Oj będzie się działo...

 


 

 

My Dying Bride to zespół, którego miłośnikom atmosferycznego metalu przedstawiać nie trzeba. Na występ Brytyjczyków w Polsce od lat czekają fani. Po odwołanych ubiegłej jesieni występach u boku Moonspell w ramach Ultima Ratio Fest nareszcie będzie okazja, by posłuchać mistrzów melancholii na żywo! Grupa została oczywiście jednym z festiwalowych headlinerów. 

 

Do zestawu wykonawców dołączyli także artyści z absolutnie premierowym materiałem. Swój pierwszy koncert zagra na festiwalu nowy projekt Mateusza Śmierzchalskiego, BLINDEAD23. Skład zespołu wraz z Havocem budują Roger Öjersson (Katatonia, Tiamat), Patryk Zwoliński (ex-Blindead), Maciej Janas (Ketha), Vinicius Nunes oraz Paweł “Pavulon” Jaroszewicz (Antigama, Obscure Sphinx, ex-Vader, ex-Decapitated). To bez wątpienia będzie bezprecedensowe wydarzenie! Spodziewajcie się ogromnych pokładów melancholii i mroku. Swój koncertowy debiut na festiwalu zaliczy także projekt Grieving, w którego skład wchodzą jedni z najbardziej płodnych i wszechstronnych metalowych muzyków w Polsce - Artura Rumińskiego, Wojciecha Kałuży i Bartosza Licholapa. Panowie zagrają w całości materiał z albumu "Songs For The Weary" i będzie to jedyny koncert grupy w 2023 roku. Wystąpią na małej scenie The Crypt, na której w tym roku zaprezentuje się aż 18 zespołów!!! 


Na SDL 2023 zagrają też Distruster - autorzy fantastycznego debiutu "Sic Semper Tyrannis", łączącego death metal, d-beat i crust. To mieszanka, która sprawdzi się na żywo fenomenalnie. Będzie ostro i głośno, a zadbają o to Kosa z Deathreat, Uappa Terror z Terrordome i James Stewart (ex-Vader, Decapitated). 

 
 Summer Dying Loud odbędzie się w dniach 7-9 września 2023 na terenie MOSIRu w Aleksandrowie Łódzkim.

Jeszcze jedna ważna sprawa - FESTIWALOWE KARNETY. Ich sprzedaż rusza już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia! Szykujcie się :)

Bilety: ebilet.pl/summerdyingloud.pl