czwartek, 12 stycznia 2023

Big Brave na dwóch koncertach w Polsce!

 

BIG|BRAVE powracają z następcą “Vital” i już wiosną wyruszą w podróż po Starym Kontynencie! Premiera najnowszego albumu Kanadyjczyków, “nature morte” zaplanowana jest na 24 lutego, a okazję, żeby usłyszeć ten materiał na żywo będziemy mieli w dwóch polskich miastach: 19 kwietnia w Warszawie i dzień później w Poznaniu. Na koncerty zaprasza Winiary Bookings!

 


 BIG|BRAVE to ansambl, w którego skład wchodzą wokalistka i gitarzystka Robin Wattie, gitarzysta Mathieu Ball i perkusistka Tasy Hudson. Minimalizm, gęstość, powolne tempa, ale również wyciszające, wręcz ambientowe momenty składają się na unikalny styl zespołu, który w ostatnich latach wydaje się być z jednym z najciekawszych zjawisk na scenie. Na swojej najnowszej płycie, “nature morte” BIG|BRAVE malują muzyczne pejzaże przepełnione niepokojem, atmosferą rozkładającego się piękna i spokojnymi, skłaniającymi do refleksji dźwiękami. “Jest katastrofalny i przytłaczający”, mówi o nim Wattie. Na przestrzeni 6 utworów grupa wspina się na wyżyny swojej przepełnionej ciężarem, żałobą i furią ekspresji, co czyni “nature morte” najbardziej wyrazistym materiałem w ich dorobku. 
 

 
 

 
 
Supportem na kwietniowej trasie BIG|BRAVE będzie Aicher - najnowszy projekt znanego choćby z MY DISCO Liama Andrewsa, który inspiracje ponurą atmosferą skandynawskiej zimy ubiera w mroczne dźwięki.
 
 
Zespoły zagrają 19 kwietnia w Warszawie w VooDoo i dzień później 20 kwietnia w Poznaniu w Domu Tramwajarza.