wtorek, 10 stycznia 2023

Lingua Ignota wyruszy w ostatnią trasę koncertową!

Kristin Hayter wyrusza w ostatnią podróż jako Lingua Ignota! Wokalistka, która zachwyciła fanów nieoczywistych brzmień unikalnym połączeniem industrialu, neoklasyki i hałasu, a przede wszystkim urzekła wrażliwością przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Artystka wystąpi 16 maja 2023 w warszawskim klubie NIEBO oraz 17 maja2023 w poznańskiej Aula Artis. Gościem specjalnym wszystkich, majowych występów będzie Madeline Johnston, czyli amerykańska slowcore’owa multiinstrumentalistka występująca pod pseudonimem Midwife. Na koncerty zaprasza Winiary Bookings!

 


 

Kristin Hayter to wyszkolona multiinstrumentalistka, performerka i wokalistka znana jako Lingua Ignota. 6 sierpnia 2021 roku wydała swój ostatni długogrający krążek w Sargent House - „SINNER GET READY”. Ten materiał to niepokojący portret oddania, zdrady, osądu i konsekwencji, osadzony w opuszczonym krajobrazie wiejskiej Pensylwanii, zaniedbanego regionu, głęboko zakorzenionego w szczególnie bogobojnej odmianie chrześcijaństwa, w którym mieszkała Hayter podczas nagrywania albumu.
 

 
 
Na “SINNER GET READY”, Lingua Ignota kontynuuje budowanie na mitologii, którą stworzyła w albumach “CALIGULA” i “ALL BITCHES DIE”, ale renegocjuje i demontuje swój własny język estetyczny. Rezygnuje z wszelkiej wcześniejszej industrialnej wielkości i wielogatunkowego podejścia, zamiast tego skupia się na tworzeniu dysonansu z udziałem tradycyjnych instrumentów z regionu Appalachów. Ostatni materiał wokalistki powstał we współpracy z producentem i realizatorem Sethem Manchesterem z Machines With Magnets w Rhode Island, z dodatkowymi aranżacjami multiinstrumentalisty i kompozytora Ryana Seatona oraz grą na banjo J. Mamany.
 
 
 
Absolwentka School of the Art Institute of Chicago z tytułem magistra sztuki literackiej na Uniwersytecie Browna skupia się w dużej mierze na wykorzystywaniu. Przez większość swojego życia przeżywała przemoc domową, a jej muzyka stara się zgłębić problem ofiar przemocy poprzez punkt widzenia wściekłości i rozpaczy w miejsce powszechnego podejścia, które artystka postrzega jako "wymuszone, patriarchalne modele cywilizowanej kobiecości". Jej poprzednie prace zostały docenione między innymi przez Pitchfork, Noisey czy The Quietus. Jej cover utworu “Jolene” był inspiracją dla wiosennej kolekcji 2019 projektanta Sébastiena Meuniera dla Ann Demeulemeester, która nazwała ją jej imieniem.

Więcej o muzyce artystki poczytacie tu:

recenzja "Caligula": https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2019/07/lingua-ignota-caligula-19072019.html#more

recenzja "Sinner Get Ready": https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/08/lingua-ignota-sinner-get-ready-6082021.html

 

Szczegóły dotyczące koncertów znajdziecie w wydarzeniach: